[Aktualizacja] Broszura Supry okazała się fałszywką

No niestety, padliśmy ofiarą "fejka" i mimo, że chcieliśmy już widzieć Suprę w broszurach, okazało się, że szczegóły są wciąż objęte tajemnicą. Przepraszamy za wpadkę - jeśli jednak jesteście fanami i lubicie podywagować - poniżej rzekome dane sportowej Toyoty.

Nie mamy stuprocentowej pewności, że zdjęcie, które dziś pojawiło się w sieci, jest prawdziwe, jednak broszura wygląda dość naturalnie. Wyciek pojawił się na serbskiej stronie, więc wszystkiego można się po nim spodziewać, jednak poza logiem Supra mamy również logo Gazoo Racing.

Wg tego, co możemy zobaczyć, Supra zachowa światła zbliżone do prototypu FT-1. I tyle wiemy, jeśli chodzi o wygląd, choć już analizując spyshoty możemy być pewni, że samochód zachowa proporcje i kształt konceptów.

Ważne jest to, że w wycieku pojawiły się również dane techniczne. Serbowie rozczytali z danych technicznych, że Supra będzie miała 4 380 mm długości, 1 830 mm szerokości i 1 280 mm wysokości. Rozstaw osi sięgnie niecałych 2,5 metra (2 470 mm). Masa własna sportowego coupe wyniesie między 1 350, a 1 430 kg.

No i najciekawsze - silniki. Bazowa Supra napędzana będzie dwulitrową "czwórką" o mocy 195 KM (143 kW) i 320 Nm momentu obrotowego. Następna w kolejce będzie wersja z tym samym silnikiem, jednak wzmocnionym do 256 KM (195 kW) i 400 Nm. I smaczek na koniec - topowa jednostka będzie miała (jak za dawnych czasów) - trzylitrowego sześciocylindrowca (zapewne rzędowego) - dysponujący 340 KM i 450 Nm.

Ponieważ wiemy, że Supra ma powstać wspólnie z BMW możemy założyć, że wspomniane wyżej silniki to nieznacznie zmodyfikowane odpowiedniki tych z np. BMW 320i, 330i oraz 340i.

Wg plotek, sportowa Toyota na rynku powinna pojawić się w okolicach października, po Tokyo Motor Show. Niedługo potem dołączy do niej "bliźniacze" BMW Z5.