Toyota Supra jako kabriolet. To ma sens!

Toyota Supra bez dachu? To wbrew pozorom świetny pomysł, który być może zostanie zrealizowany.

Toyota chce na poważnie powrócić do tematu samochodów sportowych. Aktualnie w ofercie jest sprawdzone, choć już nieco "podstarzałe" wizualnie GT86, zaś wczoraj poznaliśmy oficjalnie nową GR Suprę. Tymczasem graficy serwują już wariacje na temat tego samochodu - takie jak np. wersja kabrio. Render dostarczył niezawodny X-Tomi Design.

Wbrew pozorom taka wersja w ofercie Toyoty GR Supry ma dużo sensu. Dlaczego? Jest to bliźniak BMW Z4, więc konstrukcyjnie stworzenie takiej wersji nie będzie problematyczne. Poza tym auta powstają w tym samym zakładzie w Austrii - za produkcję odpowiada Magna Steyr w Graz. Choć Japończycy zarzekali się, że zgodnie z ustaleniami wersja otwarta pozostaje po stronie BMW, zaś oni skupiają się na coupe, to w ostatnich wywiadach zmienili już nieco swoje stanowisko i rozważają wprowadzenie takiej wersji.

Poza tym Toyota Supra oferowana była oferowana także w wersji Targa, ze ściąganym panelem nad kabiną pasażerską. Poza tym ta japońska marka nie oferuje aktualnie żadnego kabrioletu. W 2015 roku Toyota zaprezentowała świetny koncept FT-86 Open, czyli otwartą wersję GT86. Niestety, ze względu na różne zawirowania na rynku projekt ten nie dostał zielonego światła i skończył w magazynach marki. A szkoda, bo wizualnie samochód był fantastycznie dopracowany i mógł być jedną z ciekawszych ofert na rynku.

Oddział Gazoo Racing, odpowiedzialny za Suprę, rozpoczyna już prace nad kolejnymi modelami. Toyota chce powrócić do swoich sportowych aut, takich jak MR2 czy Celica. W jakiej formie zostaną zaprezentowane i kiedy je w ogóle zobaczymy? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jeśli nowa Supra odniesie sukces, to motywacja Japończyków z pewnością wzrośnie.