Toyota Yaris Cross w polskiej ofercie od 74 900 zł

Do polskiej oferty trafia najmniejszy SUV japońskiego producenta. Od początku czerwca Toyota Yaris Cross będzie dostępna w przedsprzedaży.

To się musi udać. Toyota Yaris jest niezwykle udanym miejskim samochodem, a SUV-y segmentu B sprzedają się "jak głupie". Dlatego dobrze wyceniona Toyota Yaris Cross może być hitem na polskim rynku. No i, może mieć napęd na cztery koła.

Toyota Yaris Cross Active od 74 900 zł

Cena bazowa podstawowej odmiany to 74 900 zł, a to dopiero początek. Japończycy udostępnią pięć wersji wyposażeniowych. Poza podstawową jest Comfort, Executive, a także uterenowionej Adventure i Premiere Edition. Ta ostatnia, podobnie jak w Yarisie jest limitowana i kosztować będzie od 122 900 zł. Zamówić ją będzie można wyłącznie w tym roku.

Odmiana Adventure, wyceniona od 115 900 zł, będzie dostępna tylko z napędem hybrydowym i będzie możliwość zamówienia w niej napędu na cztery koła AWD-i. To elektryczny układ, podobny do tego zastosowanego w modelu RAV4. Odmiana AWD-i ma też wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi, selektor trybów jazdy w terenie oraz asystenta zjazdu ze wzniesienia.

Yaris Cross

Samochód w tej linii wyposażenia będzie wyróżniał się dwukolorowym nadwoziem, innymi zderzakami i felgami oraz dedykowaną tapicerką i nowym systemem multimedialnym Toyota Smart Connect.

Jeśli nie chcemy "wypasionego" Yarisa, ale zależy nam na układzie hybrydowym, musimy być gotowi na wyłożenie 88 900 zł. Czyli 14 000 zł dopłaty, w stosunku do odmiany benzynowej.

Niestety, zwykła "benzyna" nie będzie dostępna z układem 4x4. A szkoda, bo 125-konny silnik 1.5 może okazać się bardzo fajną jednostką do napędzania SUV-a. Toyota Yaris Cross jest bowiem znacznie większa od miejskiego "krewniaka". Jest dłuższa o 24 cm (ma 4,18 m długości) i wyższa o 9 cm. Ma też spory bagażnik, mieszczący niemal 400 litrów, z podwójną i dzieloną podłogą oraz oparciem kanapy dzielonym wygodnie, w proporcjach 40:20:40.

A więc dla miłośników 4x4 pozostaje wyłącznie 116-konna odmiana hybrydowa, oczywiście ze skrzynią automatyczną. Bezstopniową przekładnię można zamówić również do samochodu z silnikiem 1.5.

Toyota Yaris Cross rusza od czerwca z przedsprzedażą. Pełen, dokładny cennik poznamy od nowego miesiąca, a pierwsze samochody powinny trafić do klientów w październiku. Egzemplarze demonstracyjne pojawią się u dealerów w wakacje.