Tym McLarenem F1 GTR LT pojedziesz po bułki do sklepu

O nie, znowu skończyło się pieczywo! Już pędzę do piekarni. Dobrze, że mam praktyczne auto na miasto.

Wtem z garażu wyłania się sylwetka McLarena F1 GTR LT. Jeśli Wasze trybiki dobrze pracują, to zapewne przypomnicie sobie, że to auto nie występowało w wersji drogowej. Na szczęście na świecie nie brakuje szaleńców - takich jak chociażby brytyjska firma Lazante Limited, zajmująca się renowacją klasycznych aut oraz przygotowywaniem pojazdów do startu w wyścigach. Przeprowadziła ona pełną konwersję auta dostosowując je do obowiązujących przepisów, umożliwiając normalne poruszanie się po drogach publicznych. Ten konkretny McLaren F1 GTR LT bez problemu przechodzi wszystkie przeglądy, jest ubezpieczony, ma opłacone podatki i aktualnie zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii.

Prezentowany McLaren F1 GTR Long Tail został przygotowany właśnie przez tę firmę i startował (z sukcesami) w serii FIA GT w 1997 roku. W 2017 z kolei można go było zobaczyć w Le Mans.

 

McLaren F1 GTR Long Tail napędzany jest wolnossącym silnikiem V12 dostarczanym przez BMW. Generuje on 592 konie mechaniczne. Cała moc trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, tak więc nie jest to zabawka dla kiepskich kierowców. Najcudowniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że można nim bez większych problemów wyjechać na normalne ulice - o ile oczywiście dacie radę pokonać nierówności czy inne “przeszkody”, które nie przeszkadzają nawet najmocniejszym supersamochodom dostępnym aktualnie na rynku.

Egzemplarz ten jest jak łatwo się domyślić na sprzedaż. Cena nie została ujawniona, ale najprawdopodobniej wynosi ona około 5 milionów funtów.