Pamiętacie serial Viper? Kultowy Defender może bronić Waszego miasta

Nie był to najwybitniejszy serial w historii małego ekranu, ale wciąż ma sporą rzeszę fanów. Viper zasłynął tytułowym autem, które zmieniało się w pancerną bestię gotową stawić czoła przestępcom. Teraz może być Wasz.

Nie pamiętam w którym roku Viper trafił do polskiej telewizji, ale był to jeden z tych seriali, który dosłownie przysysał mnie do telewizora. Wtedy w moim kalendarzu były dwie ważne pozycje - Knight Rider na TVP3 i właśnie Viper na TVP1, później zastąpiony przez "18 Wheels Of Steel".

Przede wszystkim od dzieciaka kocham Dodge'a Vipera. To jeden z tych samochodów, który za sprawą modeliku Bburago wylądował na liście marzeń. A gdy na małym ekranie pojawił się w formie pancernej maszyny, miłość dosłownie rozkwitła.

Teraz ten serialowy "Defender" może być Wasz. Jeden z oryginalnych modeli wykorzystywanych w TV trafił na sprzedaż - i zaskakuje swoją konstrukcją.

Viper Defender Serial

Viper był przedziwnym serialem. Ogromne pieniądze wyłożył tutaj... Chrysler

Jednym z założeń tej produkcji, obok rozrywki, była promocja nowych modeli Chryslera. Dodge Viper był oczywiście kluczowy, stąd też idea zbudowania całej fabuły wokół jednego samochodu.

Producenci nie tylko dostali szereg aut do wykorzystania, ale przede wszystkim mogli kręcić najważniejsze sceny z udziałem prawdziwych Viperów. Oczywiście dla obniżenia kosztów produkcji wzięto samochody testowe i rozwojowe, które i tak trafiłyby do zgniatarki.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie sceny transformacji Vipera w Defendera - WIDEO

Defender, który był ewolucją zwykłego Vipera, także powstał w kilku egzemplarzach. Jeden z nich trafił na sprzedaż i zdradza nam sekrety tej maszyny. Wbrew pozorom to konstrukcja zbudowana na prawdziwym Viperze.

Oryginalne podwozie wydłużono i obudowano nowymi panelami. Cały projekt nadwozia stworzono specjalnie na potrzeby serialu. Oczywiście jakość wykonania nie jest najwybitniejsza, ale to nie było ważne - liczyło się wrażenie, które ten pojazd robił przed kamerą.

Viper Defender Serial

Spod maski zniknęła najważniejsza część tego samochodu

Nie korzystano tutaj z silnika V10, a z jednostki Chryslera. Była to konstrukcja 5,9 V8 z gaźnikiem, używana w ciężarówkach i w pickupach. W roboczym aucie do zdjęć sprawdzała się idealnie.

Defenderem nie wyjedziecie na drogi

Ten samochód, choć jeździ o własnych siłach, nie posiada możliwości rejestracji. Wraz z autem nabywca dostanie memorabilia z serialu, włącznie ze zdjęciami obsady i z rozpiskami telewizji NBC.

Aukcja na Bring A Trailer kończy się za 5 dni, a cena przekracza już 68 000 dolarów.