Volkswagen Golf 8 pokazuje nową twarz. Zobaczcie co zmieni się w tym aucie

Volkswagen Golf 8 szykuje się do pierwszego dużego liftingu. Niemcy nie szykują nam rewolucji, ale zmian tutaj nie zabraknie. Sprawdzamy czego można spodziewać się po odświeżonej wersji tego popularnego modelu.

Volkswagen Golf 8 generacji nie ma lekkiego życia. Na rynek trafił na początku pandemii, a w statystykach sprzedaży ustępuje starszemu T-Rocowi. Niemcy chcą nieco poprawić najsłabsze strony tego auta i zarazem naciągają zmarszczki, które już się tutaj pojawiły.

W Hiszpanii na drogach pojawiły się już zamaskowane egzemplarze wersji po liftingu. Do tego kilka dni temu do sieci wyciekło pierwsze, bardzo słabe jakościowo zdjęcie tego auta. Sprawdzamy co się tutaj zmieni.

Volkswagen Golf 8 generacji - facelifting. Stylistyka zostanie lekko odświeżona

Zamaskowany egzemplarz i zdjęcie, które pojawiło się w sieci, nie zdradzają zbyt wiele szczegółów. Na pierwszy rzut oka widać tutaj nowy zderzak przedni (nawiązujący do nowego Volkswagena Passata), a także minimalnie zmodyfikowane światła.

Volkswagen Golf 8 lifting 2024

Zamaskowany egzemplarz ukrywa pod czarnym elementem nowy fragment lampy, który łączy się z grillem. Z tyłu, poza analogicznymi zmianami w kształcie zderzaka, pojawią się także odświeżone lampy, potencjalnie z nową sygnaturą świetlną.

W ofercie pojawią się nowe lakiery i wzory felg

Tutaj jeszcze nie mamy żadnych potwierdzonych informacji, ale Golf może zyskać charakterystyczny "szałwiowy" odcień, który zadebiutował na Passacie. Powinniśmy też tutaj zobaczyć nowe "szprychowe" felgi, będące oczywiście jedną z wielu opcji.

Więcej nowości zobaczymy w kabinie tego auta. Volkswagen Golf 8 zyska tutaj szereg nowości

Największą jest oczywiście większy ekran systemu multimedialnego. Nowy wyświetlacz ma 13 cali przekątnej i korzysta z najnowszego systemu multimedialnego. Volkswagen obiecuje szybsze działanie i bardziej intuicyjną obsługę. Plusem będzie także podświetlony panel klimatyzacji - to coś, na co czekało wiele osób.

Zmiany zajdą także za kierownicą. Tutaj najprawdopodobniej zadebiutuje nowy przełącznik skrzyni biegów, który zajmie miejsce dźwigienki wycieraczek. Ten przełącznik będzie teraz zintegrowany z przełącznikiem kierunkowskazów.

Drobne zmiany zobaczymy także pod maską

W gamie pojawi się odświeżona wersja silnika 1.5 TSI, potencjalnie połączona także z poprawioną hybrydą plug-in. Ta do tej pory występowała w wydaniu 204 i 245-konnym. To ostatnie nosiło oznaczenie GTE i nawiązywało do sportowej gamy marki.

Oficjalna premiera Golfa 8 po liftingu powinna mieć miejsce na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: Motor.es