Volkswagen Golf Alltrack nie jest tani, ale ma 200 KM i napęd na 4 koła - CENA

Nowy Volkswagen Golf Alltrack jest już dostępny w Polsce. W ofercie znajdziemy póki co tylko jedną wersję silnikową - solidnego 200-konnego diesla.

Pomyślcie sobie, że jeszcze kilkanaście lat temu 200 KM było szczytem marzeń w klasie średniej. Teraz tyle dostaniemy w kompakcie i to nie koniecznie w sportowej wersji. Volkswagen Golf Alltrack wjeżdża do polskiej oferty. Jego cena jest wysoka, ale wyposażenie przyjemnie rozpieszcza.

Ile kosztuje Volkswagen Golf Alltrack?

Dokładnie 176 790 zł. To bardzo wysoka cena, ale dostajemy za nią bogato wyposażone auto z silnikiem o mocy 200 KM i napędem na cztery koła. Nie oznacza to jednak, że na pokładzie znajdziemy wszystko w standardzie. Dołożyć tutaj można między innymi topowy system multimedialny, światła LED IQ MATRIX, adaptacyjne zawieszenie, czy chociażby przeszklony dach.

Ceny opcji nie są jednak niskie. Tym samym klikając większość z nich spokojnie podniesiemy cenę do 200 000 zł. Wybierając "niemal wszystko" w konfiguratorze bez problemu zobaczymy kwotę 221 990 zł, zaś dorzucając jeszcze ogrzewanie postojowe zbliży się ona do 230 000 zł.

Volkswagen Golf Alltrack Ponad 220 000 zł? Spokojnie, da się więcej.

Blisko ćwierć miliona za Golfa. Co za czasy!

Niestety, ceny samochodów idą w górę w zastraszającym tempie. Dosłownie kilka tygodni temu pisaliśmy o raporcie IBRM Samar, w którym doskonale pokazano przyrost cen w perspektywie rok do roku. Patrząc na nowe normy można więc być pewnym, że niektóre auta jeszcze bardziej podrożeją. Tyczy się to szczególnie wariantów wysokoprężnych i benzynowych, emitujących nieco więcej CO2.

W przyszłości Volkswagen Golf Alltrack powinien zyskać też nieco tańsze warianty. Spodziewać się można debiutu słabszego diesla i - być może - wersji benzynowej.