Volkswagen Golf R w pełnej krasie. Zobaczcie najszybszy wariant tego auta

Internet uwielbia psuć szyki producentów. Volkswagen Golf R "wyciekł" do sieci w gotowej postaci - oznacza to zbliżającą się premierę tego modelu.

Czas na szybkiego hothatcha z Wolfsburga! Volkswagen Golf R powróci na rynek w nowej efektownej postaci. Niemcy przyłożyli się do tego auta - poprzednia generacja odniosła ogromny sukces i wciąż jest ulubieńcem fanów marki. Wszak ciężko nie lubić mocnego hatchbacka z napędem na cztery koła, do tego bardzo uniwersalnego. O możliwościach tuningu nawet nie wspominam.

Volkswagen Golf R 2021 - co zaoferuje?

Przede wszystkim nowa "R-ka" będzie mocniejsza i - przynajmniej według producenta - da nam więcej radości z jazdy. W jaki sposób? A na przykład dzięki zapasowi mocy. Pierwsze informacje z Wolfsburga sugerują, że jednostkę 2.0 TFSI podkręcono tutaj do 335 KM.Tak wysoka moc to dla nas spora niespodzianka, zwłaszcza w zestawieniu z Audi S3, które ma "tylko" 310 KM. Czyżby więc Volkswagen oferował coś więcej?

O tym przekonamy się dopiero po premierze tego samochodu. Jego aparycja nie pozostawia niczego do życzenia. Utrzymano ją w stylu poprzednika, a więc mamy odpowiedni sportowy sznyt, aczkolwiek bez żadnych fajerwerków, wielkich skrzydeł i monstrualnych wlotów powietrza. W oczy rzucają się natomiast ogromne tarcze hamulcowe, które według niektórych relacji mogą mieć więcej niż 340 mm średnicy.

W kabinie też jest ciekawie

Volkswagen Golf R może i ma dość minimalistyczny kokpit, ale w topowym wydaniu zostanie on urozmaicony nowymi grafikami na ekranach. Na tylnej części kierownicy ukryto też wielkie łopatki do zmiany biegów. Dzięki dodatkowym centymetrom plastiku na górze i na dole zmiana przełożeń podczas zabawy na krętych drogach (lub na torze) będzie znacznie łatwiejsza.

Niemcy już jakiś czas temu zapewniali, że nowy Golf R zaoferuje więcej frajdy podczas jazdy. Ma w tym pomóc nowe zestrojenie napędu na cztery koła (ze sprzęgłem Haldex oczywiście).

Premiera? Spodziewamy się, że Volkswagen Golf R ujrzy światło dzienne na przełomie września i października.

Zdjęcia: Coches Spias