Volkswagen Golf R 333 2023. 333 KM, 333 egzemplarze. A to heca!

Kto by się spodziewał, że Volkswagen Golf R 333 2023, który ma w nazwie liczbę 333, ma 333 KM i na drogach pojawią się 333 takie auta.

O ile poprzednia generacja tego auta była hitem, o tyle ta pozostaje nieco w cieniu. Jest to też efekt polityki marki, która stawia na elektryki. Nie zmienia to jednak faktu, że w gamie producenta z Wolfsburga wciąż jest szybki hothatch. Volkswagen Golf R 333 2023 to nowa limitowana wersja tego samochodu, która zyskała nieco więcej mocy i kilka efektownych dodatków kolorystycznych.

Volkswagen Golf R 333 2023. Ciężko go przeoczyć na ulicy

Największą zmianą wizualną jest tutaj lakier. Odcień Lime Yellow wyróżnia sportową wersję Golfa i dobrze komponuje się z agresywniej stylizowanymi zderzakami oraz z masywnymi spoilerami. Kontrastują z tym czarne detale nadwozia oraz czarne 19-calowe felgi Estoril, za którymi kryją się niebieskie zaciski hamulcowe. Koła obuto w opony typu semi-slick, co gwarantuje zapas przyczepności na suchym torze, ale może być wyzwaniem na mokrej nawierzchni. Tutaj na szczęście do akcji wkroczy napęd na cztery koła.

Golf R 333 2023 nie został zmodyfikowany wewnątrz. Tutaj wciąż znajdziemy seryjne fotele kubełkowe i sportową kierownicę z perforowaną skórą w miejscach chwytu. Całość podkreślają niebieskie przeszycia.

Volkswagen Golf R 333 2023

Więcej mocy, moment obrotowy bez zmian

Pod maską tego auta niezmiennie pracuje silnik 2.0 TSI, który podkręcono do 333 KM. Moment obrotowy wynosi jednak niezmiennie 420 Nm. Moc na wszystkie koła przekazuje 7-biegowa skrzynia DSG.

O odpowiednią ścieżkę dźwiękową dba tutaj układ wydechowy firmy Akrapovič. Tytanowe końcówki podkreślają sportowy charakter marki i ucieszą fanów dyskretnego tuningu.

Osiągi nie są w zasadzie zmienione. Sprint do setki zajmuje 4,6 sekundy (oficjalnie), a prędkość maksymalna to 270 km/h. Można więc śmiało powiedzieć, że ten samochód raczej nikogo nie rozczaruje swoimi możliwościami.

Na rynek trafią 333 takie samochody

I nie jest to tania propozycja. W Niemczech ceny startują od 76 410 euro. Klienci zyskują za to atrakcyjną możliwość odbioru samochodu z Autostadt w Wolfsburgu. Specjalne wydarzenie dla osób, które wybiorą taką opcję, odbędzie się w październiku. Marka szykuje tek kilka atrakcji dla tych klientów, tak więc nie pożałują oni swojej decyzji.