Volkswagen Golf Variant i Alltrack debiutują. Niespodzianek brak

Bez niespodzianek - Volkswagen Golf Variant jest dokładnie taki, jak można się tego było spodziewać. Przy okazji debiutuje też wersja Alltrack.

Jak się okazuje Volkswagen Golf Variant to jeden z najbardziej wyczekiwanych modeli tej marki. Czy to dziwi? Niekoniecznie. Praktyczne i przestronne kombi zawsze jest dobrym pomysłem. W przypadku Volkswagena mamy też oszczędne silniki i szereg nowoczesnych technologii, które podnoszą komfort użytkowania. Czego więc chcieć więcej?

Volkswagen Golf Variant to przede wszystkim przestrzeń

Nowa generacja tego auta zdecydowanie urosła. Golf kombi mierzy 4,63 metra długości i ma aż 2,68 metra rozstawu osi. Volkswagen podkreśla, że te dodatkowe centymetry oznaczają przede wszystkim więcej przestrzeni dla pasażerów z tyłu. Wygospodarowano tam zdecydowanie więcej miejsca, co podniesie komfort podróżowania.

Bagażnik też urósł, choć już nieznacznie. Standardowo mierzy on 611 litrów (o 6 więcej niż w poprzedniku), zaś przy złożonej kanapie zyskujemy 1642 litry. W kufrze znajdziemy gniazdo 230V, 12V oraz haczyki do przytrzymania przewożonych rzeczy. Nie zabrakło też elektrycznie sterowanej pokrywy.

Volkswagen Golf Variant

Stylistyka jest przewidywalna

Krótko mówiąc - wydłużono tył, dorzucono więcej przeszklenia i przeniesiono tablicę rejestracyjną ze zderzaka na klapę, tak jak w poprzedniku. Pozostałe elementy, w tym wnętrze, są tutaj niezmienione.

Identyczna jest także gama jednostek napędowych. Ta opiera się na jednostkach oferujących od 11o do 150 KM, w tym na wersji eTSI. W przyszłości gamę zasili też ponad 300-konny wariant R.

Zadebiutował też nowy Volkswagen Golf Alltrack

Z bliżej nieznanego powodu Volkswagen potraktował go po macoszemu. Wiemy, że ma zwiększony prześwit - choć nie wiadomo o ile. Wiemy, że ma napęd 4MOTION w standardzie, ale nie wiemy z jakimi silnikami będzie oferowany. Wiadomo natomiast, że pociągnie przyczepę o masie do 2000 kg i niebawem trafi do sprzedaży.

Golf Alltrack wyróżnia się zastosowaniem czarnych plastików na błotnikach, progach i zderzakach. W przedni grill wpleciono charakterystyczne światła LED, nawiązujące nieco do modeli GTI - to dość zaskakujący ruch. W kabinie znajdziemy natomiast tapicerkę przygotowaną specjalnie dla tej wersji. Szara kolorystyka łączy się tutaj z wytłaczanymi napisami "ALLTRACK", które pojawiają się na oparciach. Poza tym model ten zyskał nieco inne dekory niż Volkswagen Golf Variant.