Kolejne premiery Volkswagena i Skody w drodze. Golf VIII 24 października i Octavia IV 11 listopada

Kolejna generacja popularnych aut z koncernu Volkswagena zadebiutuje w przeciągu najbliższego miesiąca. 24 października poznamy Golfa VIII, a 11 listopada Octavię IV.

Niemiecki koncern po prezentacji Volkswagena ID.3 nie zwalnia tempa. Do tego elektrycznego auta bazującego na platformie MEB dołączą niebawem konwencjonalne spalinowe samochody. Pierwszy w kolejności jest Volkswagen Golf VIII (2020). Premierę tego modelu zaplanowano na 24 października 2019.

Co wiemy o nowym Golfie? Przede wszystkim zostanie on zbudowany na dopracowanej wersji platformy MQB. Volkswagen Golf VIII ma być większy i szerszy od poprzednika, co przełoży się na wyższy komfort podróżowania. Wizualnie spodziewać się można ewolucji aktualnej stylistyki, choć całe auto ma być zgrabniejsze i ciekawsze. Wnętrze z kolei wykorzysta motywy z modelu ID.3. Spodziewać się można cyfrowych zegarów, dużego dotykowego ekranu systemu multimedialnego i maksymalnego ograniczenia fizycznych przełączników.

Volkswagen Golf VIII (2020) wykorzysta też usprawnione jednostki napędowe. Poza standardowymi silnikami pokroju motoru 1.0 TSI czy 1.5 TSI, pod maską Golfa VIII zagoszczą też hybrydy i hybrydy typu plug-in. Sportowe modele, takie jak GTI czy R również mają być wspierane "elektrykami". W gamie nie zabraknie również oszczędnych diesli z rodziny TDI EVO.

Skoda Octavia IV (2020) - duże zmiany

Nowa Skoda Octavia z pewnością jest jednym z bardziej wyczekiwanych modeli na rynku. Klienci cenią sobie praktyczność połączoną z bogatym wyposażeniem. Nowe wcielenie tego auta zostanie uplasowane nieco inaczej niż poprzednicy. Skoda Octavia znowu urośnie i zbliży się nieco do Superba, pozostawiając tym samym więcej miejsca dla Scali czy Kamiqa. Wizualnie model ten wykorzysta najnowsze pomysły tej marki - agresywnie stylizowany przód i tył mają być wyróżnikiem Octavii.

Ciekawie zapowiada się również wnętrze. Choć sama bryła deski rozdzielczej ma być bardzo podobna do tej ze Scali, to jednak całość zyska nieco unikalnego charakteru. Zaskakującym elementem będzie wprowadzenie dwuramienniej kierownicy, która stanie się wyróżnikiem tego modelu. Spodziewać się też można znacznie przestronniejszego wnętrza oraz dużego bagażnika.

Pod maską Skody Octavii znajdą się te same jednostki napędowe co w Golfie. Tutaj także zobaczymy odmiany hybrydowe, w tym wersję plug-in hybrid.

Technologie - więcej dla Golfa

W kategorii technologii spodziewać się można wyrównanego wyniku, choć z pewnością Volkswagen Golf (2020) zyska więcej nowoczesnych rozwiązań. Zapewne znajdziemy tutaj pojemnościową kierownicę, system półautomatycznej jazdy oraz szereg innych nowoczesnych rozwiązań, takich jak na przykład matrycowe światła LED. Skoda Octavia zyska te same lub zbliżone technologie, choć zapewne w nieco uproszczonej formie.