Volkswagen wyprodukował 6,2 miliona aut i 6,8 miliona parówek

Jeśli wciąż twierdzicie, że najlepiej sprzedającym się produktem marki Volkswagen są samochody, to jesteście w błędzie. Wygrywają parówki.

Volkswagen od blisko 50 lat produkuje parówki w dedykowanym zakładzie w Wolfsburgu. Słynny currywurst trafia głównie na pracownicze stołówki, gdzie jest jednym z najchętniej wybieranych produktów. Nie ma w tym nic dziwnego. Podobno wyrób Volkswagena jest nie tylko smaczny, ale także bardzo pożywny.

Nawet 18 000 kiełbasek dziennie

Kiedy w okolicznych zakładach ludzie i roboty składają kolejne auta, położony nieco na uboczu mały zakład tworzy kolejne porcje jedzenia dla swoich pracowników. Marka z Wolfsburga już od lat 40. XX wieku sama produkuje jedzenie dla pracowników. Ponoć jest to bardziej opłacalne.

Volkswagen

W rekordowym czasie dziennie powstawało 18 000 parówek i ponad 7 milionów rocznie. Teraz tempo zostało nieco ograniczone, ale i tak wyprodukowano ich więcej, niż wszystkich aut tej marki na całym świecie. Warto dodać, że kiełbaski Volkswagena wychodzą także w wariancie wegetariańskim i to on właśnie zyskuje coraz większą popularność.

To najsolidniejszy produkt Volkswagena?

Producent i pracownicy uważają, że to najlepszy produkt Volkswagena. Jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim charakteryzuje się bezawaryjnością. Wystarczy tylko zjeść go we właściwym terminie i problem z głowy. Głód znika, energia powraca, wszyscy są szczęśliwi.

Dział części zamiennych podkreśla, że zapotrzebowanie na ten produkt w wewnętrznych strukturach Volkswagena jest tak duże, że na zakup w dziale części zamiennych w każdym salonie nie ma szans. Gdybyście jednak szukali, to podrzucamy Wam numer części zamiennej: 199 398 500.

Dodajmy też, że Volkswagen w swojej ofercie ma także klasyczny keczup własnej produkcji - w sam raz dla fanów youngtimerów.