A gdyby tak Volkswagen Passat B9 był znowu sedanem? My jesteśmy na nie

Czy zastanawialiście się jak wyglądałby nowy Volkswagen Passat B9 w wersji sedan? Oto odpowiedź na to pytanie - zaskakująco przyjemna dla oka.

Po raz pierwszy w historii klasyk marki z Wolfsburga dostępny będzie tylko w jednej wersji nadwoziowej. Volkswagen Passat B9 trafił na rynek w praktycznym wydaniu kombi, gdyż to właśnie ta wersja cieszy się największym zainteresowaniem klientów. A czy zastanawialiście się jak wyglądałaby nowa wersja sedan?

Teraz już nie musicie zadawać sobie tego pytania. Ta wizja pokazuje, że nowy Passat dobrze prezentowałby się jako klasyczna limuzyna - co pokazuje model z... Chin.

Volkswagen Passat B9 Sedan? Bardzo proszę!

Grafik Theottle stworzył naprawdę zgrabną wizję Passata w wersji sedan, bazując na zdjęciach modelu kombi i korzystając z chińskiego Volkswagena Lamando.

Volkswagen Passat B9 Sedan

Wspomniany model przypomina nieco nowego Passata, ale w praktyce jest mocniej spokrewniony z Golfem. Niemniej obydwa auta dzielą platformę MQB i mają podobną stylistykę - tak więc punkt wyjścia był idealny.

Charakterystyczna tylna część nadwozia przywodzi także ma myśl Volkswagena ID.7, co zapewnia spójność w gamie modelowej. Odrobina czarów w Photoshopie pozwoliła na stworzenie naprawdę ciekawej wizualnie wizji, która pewnie ucieszyłaby wiele osób. Wciąż nie brakuje fanów klasycznych wariantów nadwoziowych - choć ta grupa osób jest teraz w mniejszości.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak powstał Passat B9 - WIDEO

Rolę Passata B9 przejmie Skoda Superb

Czeska marka nie rezygnuje z dwóch wariantów nadwoziowych. Bliźniak konstrukcyjny Passata trafi na rynek w wydaniu liftback i kombi, a premiera zbliża się wielkimi krokami.

Warto wspomnieć, że Passat i Superb po raz pierwszy zjadą z jednej linii produkcyjnej. Fabryka w Bratysławie stanie się nowym domem dla tych modeli.

Volkswagen Passat B9 jest też wyjątkowo ważnym modelem w gamie tej marki, gdyż mówimy tutaj o jednym z ostatnich spalinowych samochodów z Wolfsburga. Niemcy postawili na elektryfikację w formie hybryd plug-in, aczkolwiek nie zabraknie tutaj także diesli i silników benzynowych. Tym samym osoby, które jeszcze nie są gotowe lub chętne na przesiadkę do auta elektrycznego, mogą cieszyć się nowoczesną i ciekawą konstrukcją o znanej nazwie.