Volkswagen Sport Coupe Concept GTE

Volkswagen zapowiada nową generację Volkswagena CC - jednego z najbardziej udanych stylistycznie modeli koncernu ostatnich lat. W Genewie zobaczymy hybrydowy koncept Sport Coupe GTE.

Patrząc na zaprezentowane szkice, można śmiało powiedzieć, że zapowiada się wyjątkowo ciekawy model. Volkswagen łączy ostre linie, dobrze znane z najnowszego Passata, które tworzą bardzo ciekawy front z nisko schodzącą maską, z dynamiką nadwozia liftback. Jeśli macie skojarzenia z Audi A5 Sportback, to dobrze - następca Volkswagena CC, wcześniej występującego pod nazwą Passat CC, prawdopodobnie będzie miał tylną klapę otwieraną jak w liftbacku, a nie jak w sedanie, jak było w CC do tej pory.

Do napędu koncepcyjnego Sport Coupe GTE posłuży hybrydowy zespół napędowy, stworzony z silnika V6 TSI oraz dwóch jednostek elektrycznych. Napęd na obie osie będzie przenoszony za pomocą innowacyjnego elektrycznego wału kardana. Jest duża szansa, że napęd pochodzi z koncepcyjnego Cross Coupe GTE - a więc do dyspozycji mogłoby być 3,6-litrowe V6, generujące razem z silnikami elektrycznymi aż 360 KM. Czy taki napęd znajdzie się w seryjnym modelu? Wątpliwe, zwłaszcza że najnowsza generacja Passata w seryjnej wersji GTE otrzymała nieco inny zespół hybrydowy, składający się z silnika 1.4 TSI oraz elektrycznego.

Klaus Bischoff, główny stylista marki Volkswagen, stwierdza, że "przy pomocy tego studyjnego auta Volkswagen prezentuje nie tylko nowy design konkretnego modelu, lecz zapowiedź nowej ery w stylistyce". Ale chyba nie trudno zgadnąć, że to właśnie następcy CC będzie najbliżej do koncepcyjnego Sport Coupe GTE.