Volkswagen sprzedaje najwięcej samochodów na świecie

5,04 miliona egzemplarzy - tyle aut w pierwszej połowie 2015 roku sprzedał nowy lider globalnych rankingów producentów samochodów - grupa Volkswagena. Na drugim miejscu znalazła się Toyota, która w poprzednim półroczu otwierała zestawienie.

Różnica między dwoma pierwszymi pozycjami w rankingu to zaledwie 20 000 sztuk. Japończycy z Toyoty są więc bardzo blisko Volkswagena, choć trzeba pamiętać, że w ostatnich latach to właśnie ta marka najczęściej zajmowała fotel lidera. Tak było nieprzerwanie od 2012 roku, choć tym razem większe spadki sprzedaży Toyoty mogą sprawić, że i w całorocznym podsumowaniu to Niemcy będą na prowadzeniu. Otwierający zestawienie Volkswagen uzyskał wynik jedynie o 0,5% gorszy względem pierwszego półrocza 2014 roku, kiedy druga Toyota zanotowała 1,5% straty, a znajdujący się na najniższym stopniu podium koncern General Motors sprzedał 4,86 milionów aut (o 1,2% mniej niż w zeszłym roku).

Przypomnijmy, że w statystykach podsumowujących 2014 rok na czele była Toyota z 10,23 milionami sprzedanych egzemplarzy przed Volkswagenem (10,14 miliona aut) i General Motors (9,92 miliona).