Volkswagen Tiguan R - 320 KM za blisko 240 000 zł [CENA]

Volkswagen Tiguan R wjeżdża na rynek. Kosztuje on blisko 240 000 zł, ale oferuje 320 KM i bardzo dobre wyposażenie standardowe.

Zapowiadany od dawna Volkswagen Tiguan R debiutuje na rynku. Sportowy wariant tego modelu szykowany był już od kilku lat. W międzyczasie mocno zmieniła się koncepcja dotycząca tego auta. Początkowo zakładano wykorzystanie silnika 2.5 TFSI ze stajni Audi. Marka z Ingolstadt tupnęła jednak nóżką i w wyniku wewnętrznych scysji zrezygnowano z takiej koncepcji. Tak oto sercem tego auta został silnik 2.0 TSI EA888.

Volkswagen Tiguan R CENA

Volkswagen Tiguan R oferuje 320 KM i 420 Nm

Przekłada się to na sprint do setki w 4,9 sekundy, oraz prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h. Moc trafia na wszystkie cztery koła dzięki zaawansowanemu napędowi na cztery koła. Dodatkowo z tyłu pojawił się mechanizm różnicowy z dwoma sprzęgłami wielopłytkowymi, dopasowujący przeniesienie mocy także pomiędzy konkretnymi tylnymi kołami. Ma to oczywiście wpłynąć na właściwości jezdne i trakcję.

W standardowym wyposażeniu dostajemy naprawdę dużo rzeczy. Światła LED Matrix, multimedia Discover Media, cyfrowe zegary, 20-calowe alufelgi czy progresywny układ kierowniczy nie wymagają tutaj dopłaty.

Volkswagen Tiguan R - CENA

237 190 zł - tyle wyjściowo kosztuje Volkswagen Tiguan R. Lista opcji jest jednak długa i kwotę tę łatwo powiększyć. Wśród opcji, obok elementów wyposażenia, znajdziemy chociażby wydech R-Performance za 16 500 zł. Wyróżniają go końcówki wykonane z tytanu i rasowe brzmienie, które serwuje.

Volkswagen Tiguan R CENA

Dokładając "grosz do grosza" bez problemu przekroczymy granicę 300 000 zł. Pamiętajcie jednak, aby nie brać skórzanej tapicerki - wówczas ciekawie wyglądające fotele ze zintegrowanymi zagłówkami ustępują miejsca standardowym siedzeniom z wariantu R-Line.