Volkswagen Touareg R potwierdzony. Będzie hybrydą PHEV

Volkswagen potwierdził, że w przyszłym roku zaprezentuje swojego "hot SUVa". Volkswagen Touareg R będzie hybrydą, choć o samym silniku niewiele wiadomo.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Volkswagen Touareg R będzie konkurował z R-Line'owym modelem V8. Chyba, że ten ostatni zakończy żywot z racji norm, których nie będzie w stanie spełnić.

Touareg R będzie pierwszym "R" w historii, nie licząc krótkoseryjnego R50 w pierwszej generacji. Tam jednak był skrajnie niepoprawny politycznie diesel V10 o pojemności 5 litrów.

Na razie nie wiadomo nic na temat tego, jaki silnik zostanie zastosowany w Touaregu R. V8 ma 422 KM i 900 Nm, więc silnik napędzający topową odmianę powinien być o co najmniej podobnych parametrach, zakładając, że dostanie przekonstruowane zawieszenie, hamulce i skrzynię biegów.

Volkswagen Touareg R

Volkswagen Touareg R na pewno będzie hybrydą plug-in, to już ogłoszono. Jaką? Touareg ma już odmianę hybrydową - w Chinach. Ma ona też trafić do Europy. Tam jednak jest dwulitrowa jednostka TSI, wsparta silnikiem elektrycznym. Ma 367 KM i 700 Nm. Zapewne podkręcenie jej do ok. 400 KM nie byłoby problemem.

Z drugiej strony - dużo mówiło się o "niemal pewnym" Volkswagenie Arteon R - miał mieć doładowane V6 o mocy ok. 400 KM. Ale go nie ma. A taki silnik, połączony z "elektrykiem", mógłby zdziałać w Touaregu dużo dobrego.