Volkswagen Transporter 2024 jedzie za Transitem. Weźmie z niego to, co najlepsze

Volkswagen Transporter 2024 wreszcie staje się rzeczywistością. Niemcy pochwalili się nową generacją tego auta, którą w zasadzie... już znacie.

Owszem, nie jest to jeszcze oficjalna premiera, ale wreszcie mamy oficjalne daty i zdjęcia. Volkswagen Transporter 2024 ujrzy światło dzienne wiosną i od razu trafi na rynek w całym przekroju wersji silnikowych i nadwoziowych. To będzie mocna strona tego modelu - a wszystko to dzięki bliskiej współpracy z Fordem.

Volkswagen Transporter 2024 to oczywiście Transit w przebraniu. Czym będą różnić się te auta?

Otóż wbrew pozorom nie ograniczono się tutaj do zmiany znaczka. Ford i Volkswagen od samego początku pokazują, że można stworzyć dwa bliźniacze auta, zachowując ich indywidualny charakter. W tym przypadku mowa o całkowicie nowej stylistyce pasa przedniego i tylnego. Pewne jest też to, że drobne różnice zobaczymy we wnętrzu.

Marka z Wolfsburga pokazała pierwsze "zdjęcia" zamaskowanych egzemplarzy. Widać tutaj, że front nawiązuje do osobowego Volkswagena Multivana. Tył zyska z kolei pionowe lampy, zapewne podobne do tych z Transita/Tourneo.

Kluczowa będzie tutaj szeroka gama jednostek napędowych

Volkswagen gra w otwarte karty i od razu mówi z czym będziemy mieć tutaj do czynienia. W ofercie Transportera zobaczymy wersję TDI, TDI 4MOTION, e-Hybrid i e-Transportera.

Krótko mówiąc: kluczowy będzie oczywiście diesel 2.0, ale Volkswagen duży nacisk położy także na wersję e-Hybrid, która korzysta z silnika 2,5, wspieranego jednostką elektryczną i akumulatorem o pojemności 11,8 kWh.

Volkswagen Transporter 2024

Volkswagen e-Transporter 2024 zyska z kolei dwie wersje - 136 i 217-konną. Obydwie czerpią energię z akumulatora o pojemności 74 kWh.

A co w takim razie z Multivanem? Czy tutaj czeka nas zmiana?

Nie, obecny model pozostaje na rynku. Volkswagen stawia na rozdzielność w rodzinie. Tak oto Multivan zachowa platformę MQB i pozostanie własną konstrukcją marki. Z kolei Transporter w osobowym wydaniu trafi na rynek wyłącznie pod nazwą Caravelle, stawiając na praktyczność, a nie na "luksus" podróżowania.

Nowy Volkswagen Transporter 2024 trafi do produkcji w tureckiej fabryce Forda. To właśnie stamtąd trafi na większość rynków. Specjalne wersje potencjalnie wyjadą z innych zakładów, aczkolwiek Niemcy nie podzielili się jeszcze swoimi planami.