Volkswagen Transporter T6 - Pierwszy szkic

Volkswagen Samochody Użytkowe pokazał niedawno światu szkic kolejnej generacji modelu Transporter. Szósta odsłona swoją premierę będzie miała niebawem, bo w połowie przyszłego miesiąca.

Światowa premiera Volkswagena Transportera T6 przypada na 15 kwietnia bieżącego roku. Będzie to nieco ponad 65 lat po tym, jak pierwszy przedstawiciel tego modelu został pokazany szerszej publiczności.

Należy zauważyć, że Volkswagen Transporter od początku produkcji w 1950 roku zdobył wielu fanów, nie tylko wśród osób korzystających z niego zawodowo. Samochód jest od wielu lat jednym z popularniejszych dostawczaków, który też doczekał się wielu odmian, które dostosowane były do zadań specjalnych.

Póki co jednak, niemiecki producent nie powiedział o samochodzie nic więcej. Musimy zatem zaczekać do połowy kwietnia, by podczas premiery poznać szczegóły.

Tymczasem pozostaje nam jedynie szkic, na którym widzimy klasyczną sylwetkę tego modelu. Widoczne są także ostre cięcia, które znamy z obecnie produkowanej generacji Transportera. Pokazane zostały niestety tylko linia boczna oraz tył, które nieznacznie (zwłaszcza na szkicu) różnią się od dotychczas znanych. Można zatem domniemać, że największe zmiany stylistyczne czekają na nas z przodu pojazdu. Nie należy też sugerować się rozmiarem felg, które podobnie jak w większości szkiców zostały nadto przerysowane.

Auto ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku - przynajmniej na niektórych rynkach europejskich.