Volkswagen w plażowym stylu. W Genewie zadebiutuje elektryczne buggy

Kiedyś kultowy Garbus był chętnie wykorzystywany jako baza do budowy tzw. buggy. Tym razem Volkswagen postanowił stworzyć taki pojazd od podstaw, oczywiście stawiając na elektryfikację.

Volkswagen I.D Buggy będzie jedną z gwiazd genewskiego stanowiska tej marki. Jest to nie tylko nowa koncepcja na samochód w regularnej ofercie, ale przede wszystkim pokaz możliwości platformy MEB. Producent z Wolfsburga chce udowodnić, że ich technologia może mieć bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzi się nie tylko w typowych kompaktowych samochodach, ale także w pojazdach o bardzo specyficznym zastosowaniu.

Model I.D Buggy bezpośrednio nawiązuje do pojazdów, które podbiły serca mieszkańców Kalifornii w latach 60. XX wieku. Stylistycznie starano się go utrzymać w stylu pierwowzoru, aczkolwiek nie zabrakło tutaj wielu nowoczesnych elementów. Póki co musimy się jednak zadowolić jedynie pierwszym szkicem - koncepcyjny model zostanie zaprezentowany dopiero 5 marca podczas targów w Genewie. Czy samochód ten ma szanse na produkcję? Volkswagen nie potwierdza ani nie zaprzecza, aczkolwiek według wstępnych informacji rozważana jest opcja wypuszczenia ograniczonej liczby egzemplarzy, tak jak np. miało to miejsce w przypadku Citroena e-Mehari.