Volvo EX90 Excellence zaprasza na szklaneczkę soku z jarmużu - na tylnych fotelach

Kto powiedział, że SUV nie może pełnić roli luksusowego auta? Volvo EX90 Excellence pożegnało kanapę w drugim rzędzie i wita nas luksusowymi fotelami. A to nie wszystko.

Szwedzi też mają wymagających klientów. Już Volvo XC90 obecnej generacji, podobnie jak S90, oferowane były w wydaniu Excellence. W przypadku Volvo oznacza to rezygnację z klasycznej kanapy na rzecz dużo bardziej luksusowego wnętrza. Volvo EX90 Excellence idzie tą samą drogą, aczkolwiek uzupełnia to wszystko typowo szwedzkim designem i nietypowym podejściem do stosowanych materiałów.

Volvo EX90 Excellence oferuje dwa indywidualne fotele w drugim rzedzie. Zapomnijcie o skórze

Marka z Goteborga stawia na ekologię i zrównoważone podejście do stosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych. Tak oto w tym aucie wita nas przede wszystkim miękka materiałowa tapicerka z wełny. To wbrew pozorom świetny wybór do takiego samochodu.

Dlaczego? Otóż wełna oddycha, nie przykleja się i jest przyjemna w dotyku. BMW także zdecydowało się na zastosowanie takich materiałów w nowej Serii 7. Można więc śmiało powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z nowym trendem.

Volvo EX90 Excellence

Volvo EX90 Excellence ma dwa w pełni regulowane fotele w drugim rzędzie. Pomiędzy nimi ulokowano konsolę, na której zgromadzono najważniejsze przełączniki. Nie zabrakło tutaj także miejsca na uchwyty na szklanki/kieliszki i butelkę. Częściowo w bagażniku ukryto też lodówkę, w której można schłodzić napoje dla pasażerów.

Wersja Excellence nie traci na uniwersalności

To wciąż praktyczny i wygodny SUV, który za sprawą nowoczesnego napędu oferuje imponujące możliwości. Volvo EX90 zbudowano na platformie SEA, a akumulator, który tutaj zastosowano, oferuje 107 kWh pojemności.

Przekłada się to na 600 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Najmocniejsza wersja generuje z kolei imponujące 544 KM mocy, tak więc przyspieszenie do 100 km/h nie rozczaruje. Licznik zatrzyma się jednak na 180 km/h - jak w każdym Volvo.

Volvo EX90 Excellence

Volvo EX90 Excellence będzie oferowane tylko na specjalne zamówienie

Ta wersja w standardzie oferuje kompletne wyposażenie, a lista opcji ogranicza się do lakierów, w tym nowego malowania w dwóch odcieniach. Jest ono wykonywane ręcznie przez wykwalifikowanych lakierników, co oczywiście mocno zwiększa cenę tego samochodu. Czego się jednak nie robi dla unikalnego wyglądu.