Volvo S60 Polestar pobiło rekord Nurburgringu... rok temu.

Przechwalanie się rekordami okrążeń na Północnej Pętli Nurburgringu jest dla Volvo niezbyt dojrzałe. Okazuje się, że S60 Polestar rok temu ustanowiło rekord toru dla aut czterodrzwiowych, a Szwedzi ujawnili to dopiero dzisiaj.

Seria WTCC, z którą team Cyan Racing, wyścigowa stajnia Volvo, jest związany w zeszłym roku ścigała się na najsłynniejszym i chyba najbardziej wymagającym torze świata. Producent wykorzystał tę okazję nie tylko, by nastroić swoją wyścigówkę, ale też popracować nad jej drogowym odpowiednikiem. Wiemy, że Volvo S60 Polestar jest szybkie. Okazuje się jednak, że jest bardzo, ale to bardzo szybkie.

7 minut i 51 sekund. Tyle wystarczyło, by błękitne Volvo pokonało pełne kółko na Nurburgringu. Oczywiście - dziś nie możemy uznawać tego czasu za rekordowy. Dziś nieoficjalny rekord najszybszego auta czterodrzwiowego na niemieckim torze posiada rzecz jasna nowa Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, która była szybsza o prawie 20 sekund (7:32). Inna sprawa, że Włoszka z silnikiem o mocy przekraczającej 500 KM gra w trochę innej lidze.

Ciekawostką jest jednak to, że Volvo nigdy nie wykorzystało tego czasu do celów marketingowych. Dziś wiele dyskutuje się o rekordowych wynikach na niemieckim torze, analizuje się przebieg okrążeń i autentyczność filmów z kamery pokładowej. Dla Szwedów zeszłoroczny przejazd był częścią tajnych testów i... takim pozostał. Aż do dziś.

https://www.youtube.com/watch?v=qip8y2LtzMc