Nie będzie więcej silników spalinowych Volvo

Już jakiś czas temu Volvo zapowiedziało, że kończy z dieslami. Silniki benzynowe za jakiś czas czeka taki sam los.

Według magazynu Road and Track, który rozmawiał z przedstawicielami Volvo, obecna generacja silników spalinowych tej marki będzie ostatnią. To znaczy, że Szwedzi nie będą już pracować nad nowymi jednostkami.

Gama silników benzynowych Volvo składa się w tej chwili z dwulitrowego, doładowanego motoru, zaś lada chwila pojawi się też pierwszy w historii silnik trzycylindrowy. I... to by było na tyle. Ta informacja ostatecznie ucina wszelkie rozmowy o tym, czy Volvo jeszcze kiedykolwiek wróci do montowania większych jednostek.

A co potem? Oczywiście, elektryfikacja. Volvo planuje oferować elektryczną wersję każdego swojego auta. Możemy spodziewać się również inwazji hybryd plug-in.
Jeśli chodzi o gamę modelową marki, jej szef, Håkan Samuelsson powiedział dziennikarzom, że raczej nie mamy się co spodziewać nowych coupe i kabrio. Volvo woli skupić się na crossoverach, takich jak XC60 czy nowe XC40.
Ale fani bardziej emocjonujących aut ze Szwecji mogą nadal czekać na produkty firmy Polestar. Ta nowa, oddzielna marka będzie specjalizować się w całkowicie elektrycznych autach sportowych. Czekamy z niecierpliwością.