W teren i do pokonywania supersamochodów. Jeep Gladiator z 1000-konnym silnikiem Hellcat

Ma pakę, poradzi sobie w terenie, ciekawie wygląda i ma 1000 koni mechanicznych. Ameryka pełną gębą!

Hennessey powrócił do akcji i wziął na warsztat nowego Jeepa Gladiatora, na bazie którego to stworzył model Maximus 1000. Ostatnio Jeepa Grand Cherokee Trackhawk nazwaliśmy rydwanem szatana, ale ten samochód ma szanse go przebić. Sercem tego projektu jest jednostka 6,2 V8 Hellcat, którą dzięki nowemu komputerowi sterującemu, zmodyfikowanemu układowi paliwowemu i opracowanemu od podstaw układowi wydechowemu udało się podkręcić do dokładnie 1014 koni mechanicznych i 1264 Nm momentu obrotowego.

Oczywiście Hennessey zabrał się także za modyfikacje zawieszenia. Wbrew pozorom nie zdecydowano się tutaj na obniżenie auta. Wręcz przeciwnie - zestaw podnoszący pojazd o 6 cali zwiększył jego możliwości terenowe, a w nadkola wjechały wytrzymałe felgi i opony typu MT. Poza tym na dachu zainstalowano ledową lampę, która ma doskonale oświetlać drogę po zmroku.

Hennessey nie pochwalił się danymi technicznymi, ale za to znamy cenę tego projektu. Ta wynosi niecałe 180 000 euro. Na rynek wyjadą 24 egzemplarze tego auta.