W wypożyczali Hertz debiutuje 900-konny Ford Mustang. Brzmi kusząco?

Trzymajcie się mocno: 900-konny Ford Mustang GT500, do tego podkręcony, może być Waszym autem z wypożyczalni. Gdzie? Oczywiście w USA - oferuje je tam Hertz.

Hertz słynie z regularnej współpracy z czołowymi producentami samochodów. Efektem są z reguły unikalne warianty, które początkowo trafiają w ręce wypożyczających, a dopiero po sprzedaży trafiają do różnych kolekcji. Teraz do listy takich aut dołącza Ford Mustang - i to w jakim stylu.

Hertz wprowadza do swojej oferty dwa modele. Pierwszy z nich, GT500 H, będzie najmocniejszym autem w historii tej wypożyczalni. Dla osób, które chcą czegoś spokojniejszego, też znajdzie się odpowiednia propozycja.

Ford Mustang GT500-H 2022 Hertz

Ford Mustang GT500 H dla wypożyczalni Hertz przeszedł gruntowny tuning

Na mocy trzyletniej umowy z Fordem, Hertz pozyskał model GT500, który specjalnie dla wypożyczalni został mocno przeprojektowany.

Przede wszystkim postawiono tutaj na kolorystykę, która koresponduje z klasyką Hertza. Mamy więc do wyboru egzemplarze w czarnym lub białym kolorze, ze złotymi pasami ciągnącymi się przez całą długość nadwozia.

To jednak nie wszystko. Każdy Mustang GT500 stworzony dla Hertza zyskuje lekką maskę z włókna węglowego ze specjalnymi wlotami. Według producenta zmniejsza ona masę auta o niemal 14 kg.

Wciąż mało? To co powiecie na moc sięgającą 900 koni mechanicznych? Jednostka 5.2 V8 Predator została tutaj wzmocniona jeszcze większą sprężarką mechaniczną, która wyraźnie zwiększyła moc tego auta. Tym samym Ford Mustang GT500-H to najmocniejsze auto, jakie kiedykolwiek można było dostać w wypożyczalni Hertz.

Każdy egzemplarz stoi na lekkich felgach obutych w wyczynowe opony. powstanie łącznie 25 takich aut (indywidualnie numerowanych), z czego 19 będzie czarnych (Shadow Black), a 6 białych (Oxford White). Samochody te wypożyczyć można w takich miastach jak Phoenix w Arizonie, Las Vegas w Nevadzie oraz na Florydzie: w Fort Myers, Miami, Orlando i w Tampie.

Ford Mustang GT500-H 2022 Hertz

Jeśli Ford Mustang GT500-H jest dla Was zbyt mocny, to Hertz ma coś skromniejszego

To zwykły Mustang GT, w wydaniu GT-H. Ma 460 KM, wygląda świetnie i też nosi charakterystyczne malowanie. Tutaj złote pasy łączą się z lakierami Rapid Red Metallic, Oxford White, Carbonized Gray i Shadow Black.

Ford i Hertz potwierdzają, że model GT-H będzie dostępny w większej liczbie wypożyczalni. Gdzie? Otóż znajdziecie je w Atlancie, Dallas, Las Vegas, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Miami, Orlando i w Tampie.