Wokół Villa Erba

Concorso d’Eleganza Villa d’Este to nie tylko konkurs samochodów zabytkowych. To przede wszystkim święto dla wszystkich miłośników motoryzacji. A także chwila, w której BMW jako organizator, może pokazać coś ze swojej kolekcji BMW Classic.

Na każdej edycji konkursu, w parku Villa Erba znajdziemy wystawę tematyczną. W tym roku postawiono na lata siedemdziesiąte. Po pierwsze – czterdziestolecie BMW Art Car, o którym już czytaliście na naszych łamach. Po drugie, wystawiono serię modeli z szalonych lat disco – właśnie czterdzieści lat temu narodziła się popularna "trójka". Pojawiła się więc seria E21 w towarzystwie modelu 2002ti. Znalazło się też miejsce dla modelu 3.0CSL, BMW serii 5 (E12), serii 7 (E23) wraz z poprzednikiem E3 oraz pierwszej serii 6. Oprócz tego wzdłuż jednej z parkowych alejek stanęły trzy generacje M3, wraz ze swoimi torowymi odpowiednikami.

Wokół Villa Erba - M3 E30

Inna sprawa to motocykle, które w Villa Erba również brały udział w konkursie elegancji. Nie jesteśmy specjalistami, ale doceniamy dawne maszyny, takie jak biorący udział w jednej z klas Harley Davidson 10-E z 1914 roku, czy potężny Munch4 TT-S, nierozerwalnie związany ze światem samochodów, poprzez silnik… z NSU Prinz.

Jak już wspomniałem, impreza to święto dla wszystkich fanów zabytkowych i oryginalnych samochodów. Nie dziwi więc, że w okolicznym Cernobbio można było spotkać przeróżne modele, których właściciele, choć nie brali udziału w imprezie jako takiej, skorzystali z okazji, żeby pokazać swoje "motoryzacyjne dzieci". Zapraszamy więc do galerii.