Wystartowały II Międzynarodowe Targi EkoFlota

W Warszawie trwają II Międzynarodowe Targi EkoFlota, poświęcone tematyce elektromobilności oraz nowych eko-technologii w motoryzacji oraz flotach samochodowych.

Targi EkoFlota organizowane są przez miesięcznik "Menadżer Floty", skupiający się na tematyce związanej z zarządzaniem oraz nowymi technologiami i rozwiązaniami we flotach samochodowych. Impreza ta wyróżnia się na tle innych flotowych targów zdecydowanym ukierunkowaniem na wszelkie alternatywne źródła zasilania, takie jak prąd czy gaz.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota

Przekrój wystawców był bardzo duży - począwszy od najróżniejszych firm zajmujących się sprzedażą oraz nadzorem nad flotami, przez indywidualnych dystrybutorów lub operatorów wynajmu długoterminowego, przez firmy carsharingowe aż po oficjalnych importerów. Nie zabrakło tutaj wielu ciekawych aut - Fiata 500e, Tesli Model S i X, nowych produktów Melexa, ekipy studenckiej z zespołu e-moto AGH, tworzącej elektryczny motocykl czy też Forda,Volkswagena, Nissana (imprezę zaszczycił obecnością nawet Arkady Paweł Fiedler, wraz ze swoim "wyprawowym Leafem" i Hyundaia.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących targom EkoFlota - poza wykładami i konferencjami dotyczącymi elektromobilności oraz rozwoju floty - była polska premiera koncepcyjnego Jaguara I-Pace. Samochód ten, pomimo "wystawowej" formy, jest już niemal gotowym produktem, czekającym na rozpoczęcie produkcji. Wedle zapewnień producenta ma zapewnić do 550 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu, zaś 400 koni mechanicznych mocy i aż 700 Nm momentu obrotowego (dostępnego oczywiście od "zera") ma zapewnić rewelacyjne osiągi.

Polska premiera - Jaguar I-Pace

Targi EkoFlota to także unikalna okazja do zapoznania się z wieloma samochodami. Wiele firm oraz producentów udostępniło samochody takie jak Tesla, Fiat 500e, Nissan Leaf czy też wiele innych. Chętni na mocniejsze wrażenia mogli wybrać się na "drift taxi"... elektrycznym autem przygotowanym do startów w tej kategorii.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota