Możecie już jeździć smartfonem. Samochód Xiaomi ma zapewniać świetną łączność

Uwaga, Xiaomi stworzyło samochód. Jest elektryczny, szybki i przede wszystkim ma zapewniać idealną łączność ze smartfonem. Zainteresowani?

Są pewne priorytety. Jedni stawiają na właściwości jezdne, inni cenią sobie jakość i historię marki. Teraz do tej listy możemy dołączyć nową cechę - łączność ze smartfonem. To nie jest żart - Xiaomi właśnie wypuściło swój pierwszy samochód i to ma być jedna z jego największych zalet.

Xiaomi stawia na motoryzację. Ich auto będzie w pełni "cyfrowe"

Oczywiście ta chińska marka nie miała możliwości, aby opracować samochód od zera. Zdecydowano się tutaj na bliską współpracę z grupą BAIC. W jej portfolio jest wiele marek, oferowanych jednak tylko i wyłącznie w Chinach. Xiaomi zresztą swój samochód też zamierza sprzedawać głównie na rodzimym rynku - przynajmniej początkowo.

Nowy model zyskał nazwę SU7. Mowa tutaj o modelu, który w swojej stylistyce łączy pomysłu z wielu marek. Przód wygląda jak ewolucja koncepcji McLarena. Tył z kolei przypomina Lincolna MKZ z okolic 2017 roku. Całość nie chwyci Was za serce i nie ma własnego charakteru, ale robi nienajgorsze wrażenie.

Xiaomi samochód 2023

Na rynek trafią trzy wersje tego modelu - SU7, SU7 MAX i SU7 PRO. Bazowa odmiana posiada jeden silnik i generuje 299 KM. Prędkość maksymalna to 210 km/h.

Warianty dwusilnikowe, z napędem na cztery koła, są "nieco" mocniejsze. 673 KM i 265 km/h prędkości maksymalnej to wartości, które mimo wszystko robią wrażenie.

Najmocniejszą stroną tego auta będzie oprogramowanie HyperOS. Xiaomi opracowało je samodzielnie

To ta "największa" zaleta nowego modelu marki. HyperOS zapewni szybką i skuteczną łączność ze smartfonem i z siecią. Plusem tego software'u ma być także szybkie działanie i mnogość funkcji dostępnych na pokładzie tego auta.

To kolejna marka, która ze świata elektroniki przechodzi do motoryzacji

Huawei także przyłożyło się do kilku elektrycznych pojazdów oferowanych w Chinach. Xiaomi jako pierwsze jednak stawia na sprzedawanie samochodu pod własną marką.

Cały czas mówi się też o aucie Apple. Projekt ponoć jest konsekwentnie rozwijany, choć na jego temat mamy tylko szczątkowe informacje. Wiadomo jednak, że firma z Cupertino zaangażowała wiele doświadczonych osób, ściągniętych z największych koncernów.