Jeśli kochasz motocykle, to Yamaha MT-10 SP z LEGO jest obowiązkowym zakupem. Wygląda świetnie

Jeśli ciągnie Was do motocykli, ale niekoniecznie chcecie na nich jeździć, to mam dla Was atrakcyjną alternatywę. Nazywa się Yamaha MT-10 SP, jest z LEGO i pozwala na sympatyczne spędzenie kilku wieczorów.

Choć motocykle mają w sobie coś przyciągającego, to jednak cały czas nie mogę się przełamać, aby wejść w posiadanie odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Zresztą cały czas wolę podziwiać jednoślady, niż na nich jeździć. Dla osób takich jak ja LEGO przygotowało ciekawe rozwiązanie - a jest nim Yamaha MT-10 SP, którą zbudujecie w kilka wieczorów.

LEGO Technic daje niesamowite możliwości. Yamaha MT-10 SP wygląda naprawdę dobrze

Po raz kolejny muszę się powtórzyć, ale nie wiem jak trzeba się natrudzić, aby z klocków stworzyć coś, co wygląda jak faktycznie istniejąca maszyna. Najróżniejsze elementy po połączeniu w dziwnych kombinacjach stworzyły pojazd, który wiernie odwzorowuje faktyczną maszynę.

Yamaha MT-10 SP LEGO Technic

I to w każdym detalu! Znajdziecie tutaj nie tylko atrakcyjną bryłę, ale też w pełni działający napęd. Czterocylindrowy silnik ma w pełni ruchome tłoki, a skrzynia biegów przenosi "moc" na tylne koło za pośrednictwem łańcucha. Trzeba się nieco natrudzić, aby wszystko złożyć w idealny sposób, ale efekt końcowy naprawdę rekompensuje skupienie przy budowie.

1478 elementów, dużo dobrej zabawy

Przede wszystkim plusem Yamahy z LEGO Technic jest to, że może być eksponowana na dwa sposoby. Jedną opcją jest stojak, dzięki któremu obydwa koła są w powietrzu. Dla osób, które cenią sobie nieco bardziej naturalną prezencję, przygotowano rozkładaną nóżkę. Ta idealnie podpiera motocykl w naturalnym ustawieniu.

Warto tutaj zwrócić uwagę także na przedni widelec (tak, działa), świetnie odwzorowane felgi i hamulce, a także na dbałość o małe detale. Wszystkie przewody są niemal dokładnie takie, jak w produkcyjnej MT-10 SP.

To szybki i wymagający motocykl

Ta "prawdziwa" Yamaha MT-10 SP oferuje blisko 166 KM i 112 Nm momentu obrotowego. To w zupełności wystarcza, aby setkę osiągać w 3,2 sekundy i rozpędzać się do 250 km/h.

Oczywiście ten motocykl możecie też kupić w skali 1:1. Wtedy cena jest jednak dość wysoka, gdyż trzeba wydać co najmniej 90 000 złotych. Tutaj LEGO Technic wygrywa - zestaw 42159 kosztuje "tylko" 1099,99 zł.

Materiał powstał przy współpracy z LEGO / prezent od marki