Zlot ForzaItalia.pl 2016 już w najbliższą sobotę!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się tegoroczne spotkanie Forza Italia, łączące miłośników włoskiej kultury i motoryzacji. Przygotowaliśmy dla Was skrócony harmonogram oraz opis atrakcji, które będą miały miejsce tego dnia.

Przygotujcie się na dawkę najlepszych włoskich samochodów i motocykli - wśród partnerów pojawiły się takie firmy jak Maserati Pietrzak, Ferrari Katowice czy chociażby Fiat Auto Poland, co zwiastuje obecność najpiękniejszych i najciekawszych modeli tych marek. W pałacu w Manach nie zabraknie także legendarnych skuterów i motocykli. Swoją obecność zapowiedział jeden z największych dealerów włoskich motocykli w Polsce. Możemy więc spodziewać się całego szeregu modeli Piaggio, Moto Guzzi czy nawet Ducati.

forza-italia-2016-4

Biuro zlotu zostanie otwarte o godzinie 8 rano - zarejestrowani uczestnicy będą ustawiani przez organizatorów zgodnie z podziałem na marki i kluby. O 11:00 wystartuje zaś rajd turystyczny (odprawa rozpocznie się o 10:30), prowadzący najciekawszymi okolicznymi drogami. Wbrew pozorom Mazowsze pełne jest pięknych i ciekawych tras, a tych wokół Tarczyna nie brakuje. Koniec rajdu przewidziany jest na godzinę 14.

Między 13 a 16 odbędą się wykłady i pokazy prowadzone przez zaproszonych gości. Blok ten otworzy Jakub Ziółkowski z ForzaItalia.pl opowieścią o Giannim Angelim jako ikonie włoskiego stylu. Następnie mikrofon przejmie Krzysztof Kubas i Jakub Strzemżalski, również ForzaItalia.pl poruszając temat Rajdu Polskiego w historycznym wydaniu. Tuż po nich pojawi się Mateusz Przystał, reprezentujący firmę Kaniewski Design. Dyskusja będzie tyczyła się włoskiego stylu i designu. Ostatnią osobą, którą zobaczymy w bloku wykładowym będzie Julia Wollner z Magazynu Lente, opowiadająca o “Zapachach Italii”.

O 16 wystartuje konkurs wiedzy, zaś tuż po nim - o 16:30 najbardziej wyczekiwany konkurs elegancji. Warto wspomnieć, iż osoby, które nie będą na spotkaniu również mogą oddać swój głos - w konkursie na pojazd publiczności internetowej. Zakończenie zlotu przewidywane jest na godzinę 19.

Nas znajdziecie zaś w części dla wystawców. Odnajdziecie nas bez problemu - nasze stanowisko będzie wyróżniało się pewnym ciekawym włoskim samochodem, uwielbianym przez niemal każdego fana motoryzacji.