Znamy ceny nowego Jaguara XF

Niemal 200 tysięcy złotych - co można zrobić z taką kwotą? Na pewno wiele i nawet jeśli już zawęzimy nasze upodobania do motoryzacji to i tak pole manewru mamy ogromne. Jeśli jednak szukacie eleganckiej limuzyny z sportowym zacięciem to właśnie na tyle Jaguar wycenił nowego XF.

Klienci zainteresowani brytyjskim konkurentem Audi A6, BMW 5 czy Mercedesa klasy E swoje zamówienia na nowego Jaguara będą mogli składać od października. Czeka ich wybór pomiędzy sześcioma jednostkami napędowymi: podstawowa wersja to dwulitrowy, 163-konny diesel, którą ze skrzynią manualną i w najniższym wariancie Pure otrzymamy za dokładnie 198 900 zł. Jeśli oczekujemy nieco większej mocy to ten sam motor wzmocniony do 180 koni to wydatek co najmniej 204 400 złotych, a trzylitrowe TDV6 rozpoczyna się od 332 400 złotych. Cennik zamykają wersje benzynowe, gdzie pod maską znajdziemy rasowe V6 o pojemności trzech litrów, doładowane do 340 KM, a w wersji S nawet do 380 KM. Cena? Odpowiednio 326 800 złotych i 365 400 złotych.

Jaguar XF-S

Oczywiście konfiguracja Jaguara XF nie kończy się na wyborze jednostki napędowej - gama obejmuje także kilka wersji wyposażeniowych (Pure, Prestige, Portfolio, R-Sport) oraz możliwość zamówienia automatycznej bądź manualnej skrzyni biegów. Do tego rzecz jasna mamy długą listę opcji, która - jak to zwykle bywa w tym segmencie - jest w stanie dość mocno wywindować nam ostateczną cenę wymarzonego samochodu.