Znamy ceny nowej Mazdy MX-5

To już 26 lat od kiedy jest z nami na rynku Mazda MX-5, a japoński producent przygotowuje się do wprowadzenia czwartej generacji swojego już niemal kultowego roadstera. W salonach auto pojawi się dopiero we wrześniu, ale już teraz można zacząć składać na nie zamówienia - poznaliśmy bowiem ceny i specyfikacje modelu na polski rynek.

W nowej odsłonie MX-5 do wyboru mamy dwa silniki benzynowe - pierwszy o pojemności 1,5 litra i mocy 131 KM oraz 160-konnego dwulitrowca - oba sprzężone z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Wszystko to dostępne w trzech wersjach wyposażeniowych: tu do znanych z innych modeli SkyENERGY i SkyPASSION dołącza specjalny wariant SkyFREEDOM.

Ten ostatni stanowić ma topową odmianę nowej MX-5 wraz z silniejszym motorem, systemem i-ELOOP (odzyskującym energię podczas hamowania i magazynującym ją w kondensatorze), dodatkowymi systemami bezpieczeństwa (m.in. adaptacyjnego doświetlania zakrętów, monitorowania martwego pola czy też monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu) oraz sportowymi fotelami Recaro obitymi alcantarą i systemem nagłośnienia Bose. To wszystko w wersji kosztującej co najmniej 118 900 zł.

Na drugim biegunie oferty mamy wariant SkyENERGY, czyli wersję bazową roadstera, którą możemy kupić już za 89 900 zł. Tu w standardzie dostajemy światła LED, tempomat, system multimedialny z siedmiocalowym ekranem oraz manualną klimatyzację. Pośredni wariant SkyPASSION to koszt 103 900 zł.