Znamy zasady castingu do Top Gear!

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że nowy prowadzący Top Gear - Chris Evans - będzie szukał pozostałych prowadzących w castingu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, aby zostać na niego zaproszonym.

Zasady są bardzo proste, przejrzyste i nie dyskryminujące nikogo. Jedynym warunkiem co do osoby zgłaszającej się jest jej wiek, a dokładniej ukończone 17 lat. Fakt perfekcyjnego posługiwania się językiem angielskim i miłość do samochodów to sprawy oczywiste...

Reszta to wytyczne czysto techniczne. Aby zwrócić na siebie uwagę BBC oraz Evansa, musisz nakręcić 30-sekundowy film z krajobrazem w tle, na którym powiesz coś w sposób taki, w jaki chciałbyś to robić w programie. Bez samochodów, sztuczek, wygłupów. Wszystko jasne?

Filmy muszą być w rozmiarze umożliwiającym przesłanie pocztą e-mail. Produkcje dłuższe niż 30 sekund lub nie spełniające wymagań co do treści nie będą brane pod uwagę. BBC może też wykorzystać nadesłane filmy na swoich kanałach społecznościowych i najpewniej to zrobi. Ale jeśli jest to dla Was problem, to mamy złą wiadomość...

Drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy, oto Wasza szansa na reprezentowanie Polski w Top Gear. Swoje filmy wysyłajcie na adres: topgear@bbc.co.uk. Powodzenia!