2018 Porsche 911 Carrera T - Surowy

Gama modelu 911 została uzupełniona kolejnym modelem - Porsche zaprezentowało wersję Carrera T. Co to za odmiana i jak jest plasowana?

Musimy przyznać, że trochę gubimy się już w ofercie Porsche. Gama 911-ki jest tak bogata, że w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nowa Carrera T to propozycja dla osób, które poszukują nieco bardziej surowego klimatu za “rozsądne” pieniądze. Odmiana ta korzysta z doładowanej jednostki typu bokser generującej 370 koni mechanicznych. W wersji z manualną skrzynią biegów pierwsza setka pojawia się na zegarach w 4,3 sekundy, zaś z PDK w równo 4 sekundy. Jest to odpowiednio o 0,1 i 0,2 sekundy lepiej niż w przypadku standardowej Carrery. Dodatkowo znajdziemy tutaj mechaniczną blokadę tylnego dyferencjału, zawieszenie PASM oraz (w opcji) tylną oś skrętną.

911 Carrera T z zewnątrz wyróżnia się specjalnymi oznaczeniami, zaś w środku pojawiła się nowa tapicerka, a klasyczne klamki zastąpiono materiałowymi paskami. Seryjnie wersja ta oferowana jest bez instalacji radiowej, co pozwoliło zaoszczędzić dodatkowe kilogramy.

Porsche 911 Carrera T nawiązuje do modelu z 1968 roku noszącego tę samą nazwę. Można je śmiało nazwać “budżetową” propozycją dla osób, które poszukują surowego charakteru w klimacie wersji 911 R.