2019 Volkswagen Jetta - Baby Passat?

Volkswagen Jetta to jeden z najpopularniejszych modeli Volkswagena w USA. Nic więc dziwnego, że kolejna generacja tego modelu została stworzona ze szczególnym uwzględnieniem amerykańskich potrzeb.

Amerykanie kochają nieco powiększone kompaktowe sedany. Volkswagen w tym segmencie czuje sie bardzo dobrze, a ich Jetta, nawet pomimo afery “Dieselgate”, wciąż notowała bardzo dobre wyniki sprzedaży.

Nowy model wnosi dużo świeżości. O ile poprzednik podobny był zupełnie do niczego, o tyle zaprezentowane w Detroit wcielenie czerpie nieco z europejskiego Passata - zwłaszcza z przodu jak i w linii bocznej. Tył zaś również przypomina auto z koncernu Volkswagena, aczkolwiek z bratniego Audi. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że styliści mocno zapatrzyli się na A4.

Wnętrze rozwija założenia stylistyczne zaprezentowane w nowym Polo i T-Rocu. Ekran systemu inforozrywki przeniesiono w górną część konsoli centralnej, zaś tuż pod nim ulokowano nawiewy i panel klimatyzacji. W droższych wariantach Jetty dostępne będą także cyfrowe zegary Active Info Display drugiej generacji.

Nowa Jetta bazuje na płycie podłogowej MQB. Jest nieco dłuższa i szersza od poprzedniczki. Dorzucono także kilka centymetrów wysokości, dzięki czemu wnętrze ma być bardziej przestronne. Pod maską znajdzie się jednostka 1.4 TSI generująca 150 koni mechanicznych. Co ciekawe będzie ona łączona z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Sprzedaż nowej Jetty wystartuje w drugiej połowie bieżącego roku. Cennik w USA otwiera kwota 18 545 dolarów. Model ten najprawdopodobniej nie trafi w najbliższym czasie do europejskiej oferty.