2020 Alpina B3 Sedan. Po co czekać na BMW M3?

Na nowe BMW M3 jeszcze trochę poczekamy. Jest jednak coś, co ugasi pragnienie wielu osób - 2020 Alpina B3 Sedan, czyli szalona limuzyna z Buchloe.

Auta z Buchloe kochamy ponad wszystko. Alpina pokazuje, że w konstrukcjach BMW drzemie niezwykły charakter, którego próżno szukać w seryjnych modelach z gamy M. 2020 Alpina B3 Sedan bez problemu podejmie rywalizację z nadchodzącym BMW M3 G80.

2020 Alpina B3 Sedan - piekielnie szybka!

Alpina to marka, której pod żadnym pozorem nie wolno nazywać tunerem. W Buchloe karoserie i silniki BMW nabierają całkowicie nowego charakteru, łącząc sportowe osiągi oraz prowadzenie z luksusowym charakterem. Nie inaczej jest w tym przypadku Alpina B3 Sedan wyciska co najlepsze z 3-litrowej rzędowej szóstki, oferując kierowcy 462 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Wszystko to przenoszone jest na drogę za pośrednictwem podrasowanej 8-biegowej skrzyni ZF i solidnie wzmocnionego napędu xDrive. Co więcej, Alpina postawiła na swoje dedykowane zawieszenie z grubszymi stabilizatorami, dyferencjał o ograniczonym poślizgu i potężne hamulce pozwalające na bezpieczne zatrzymanie auta. Te są bardzo ważne, gdyż prędkość maksymalna to 303 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 3,8 sekundy.

A wszystko to w luksusie

2020 Alpina B3 Sedan otacza kierowcę unikalnym luksusowym klimatem. 20-calowe felgi o charakterystycznym dla marki wzorze mają w sobie więcej eleganckiego aniżeli sportowego charakteru. W kabinie znajdziemy zaś efektowne drewno, komfortowe fotele z poprawionym trzymaniem bocznym obszyte jasną skórą oraz obowiązkowo charakterystyczne dla marki przeszycia na kierownicy i boczkach drzwi.

Firma z Buchloe rozpocznie przyjmowanie zamówień na model B3 Sedan na początku przyszłego roku.