Oto nowe Audi A3 bez maskowania - a w zasadzie sportowe S3

Same niespodzianki w tym tygodniu - oto nowe Audi A3, które oficjalnie zadebiutuje dopiero za kilkanaście tygodni. To kolejna nowość marki z Ingolstadt.

Skoda Octavia, Volkswagen Golf, Seat Leon i teraz Audi A3. Można powiedzieć, że rodzina kompaktowych modeli bazujących na platformie MQB jest już w komplecie. Co prawda premiera nowego auta z Ingolstadt nastąpi dopiero za jakiś czas, jednak już teraz wiemy jak wygląda.

2020 Audi A3 - na sportowo

O rewolucji nie ma co tutaj mówić, jednak czuć powiew świeżości. Nowe A3 utrzymano w stylistyce nawiązującej do nowego A1. Mamy więc znacznie bardziej wyraziste przetłoczenia i ostrzej zarysowaną linię przodu i tyłu. Front tego auta ewidentnie inspirowany jest modelem E-Tron, gdyż zastosowano tutaj podobnie uformowane światła. Tylne lampy z kolei przypominają te z modelu Q3 Sportback, z którym zresztą nowe A3 dzieli sporo elementów.

Co ciekawe sfotografowany egzemplarz to wariant S3. Sugerują to większe końcówki wydechu oraz sportowo stylizowane zderzaki. Według naszych informacji model ten wyposażony będzie w silnik 2.0 TSI, który zaoferuje aż 335 KM. Napęd? Oczywiście quattro, choć w A3 bazuje ono na Haldexie.

Wnętrze też nie jest tajemnicą

Co prawda zdjęć kokpitu jeszcze nie ma, ale wiemy jak będzie wyglądało wnętrze tego auta. Tutaj nawiązano do koncepcji z modelu A1, czyli postawiono na mocno rozbudowane nawiewy otaczające cyfrowe zegary. Nie zabraknie też systemu MMI z dotykowym ekranem, czyli wyróżnika nowych Audi.

Oficjalna premiera nowego A3 obędzie się dopiero za jakiś czas. Patrząc jednak na to, że auto traci maskowanie, targi w Genewie mogą być właśnie miejscem debiutu.

Źródło: CocheSpias