2020 Kia Optima. Koreańczycy znowu nas zaskoczyli!

Jak oni to robią? Każde kolejne auto z Korei to wielka niespodzianka. 2020 Kia Optima zaskakuje unikalnym i niepodrabialnym wyglądem.

To jest ten moment, kiedy otwierasz zdjęcie nowego auta i przeżywasz lekką ekscytację. Jak się okazuje nawet masowo produkowany samochód może wyróżniać się absolutnie niebanalnym wyglądem. 2020 Kia Optima to przykład na to, że odwaga może się opłacać. Poznajcie nowość prosto z Korei!

2020 Kia Optima - cóż za linia!

Naprawdę, gdybym teleportował się do naszych czasów z 2005 roku i zobaczył zdjęcia tej Kii, to prawdopodobnie nie uwierzyłbym, że patrzę na auto z Korei. Koreańczycy z roku na rok robią ogromne postępy i coraz mocniej rozpychają się na rynku. Widzą swoje błędy i momentalnie je poprawiają, przez co ich auta tak szybko stały się konkurencyjne. Ba, można nawet powiedzieć, że teraz to oni zaczynają rozdawać karty w wielu segmentach.

Nowa Kia Optima(w Korei pod nazwą K5) to przykład na to, że warto stawiać na odważne linie. Tutaj wszystko zagrało - lekka bryła nadwozia, agresywna stylistyka i ciekawie narysowany tył. Całość tworzy spójną i atrakcyjną kompozycję w unikalnym stylu. Porównanie z Insignią i Passatem w kwestii stylistyki nie ma sensu. Z Audi A5 czy Volkswagenem Arteonem już jednak jak najbardziej.

Optima urosła

I to znacznie. Długość tego auta to 4,9 metra, szerokość wynosi 1860 mm, zaś rozstaw osi mierzy 2850 mm. Tym samym jest to jeden z największych graczy w swoim segmencie, bliski wręcz klasie wyższej. Sprzedaż tego modelu wystartuje już 12 grudnia, jednak tylko w Korei. Europejska premiera, o ile będzie miała miejsce, nastąpi najprawdopodobniej w Genewie. Wciąż nie wiemy, czy Kia będzie dalej rywalizowała w klasie średniej. Segment ten zaczyna się kurczyć i jedynie garstka aut tak naprawdę utrzymuje swoją pozycję. Hyundai na przykład wycofał się z Sonatą (czyli potencjalnie nowym i40), zostawiając miejsce SUV-ow. Mam cichą nadzieję, że Kia nie pójdzie tą drogą. Gdyby tak model ten otrzymał wersję kombi, to bez wątpienia zostałby uznany jednym z najciekawszych na rynku.

Więcej informacji na temat nowej Kii Optimypoznamy zapewne po oficjalnym rozpoczęciu sprzedaży w Korei. Wciąż na przykład nie zobaczyliśmy wnętrza tego modelu.