2020 Kia Optima. Zapowiedź rewolucyjnej stylistyki

Koreańczycy szykują prawdziwą stylistyczną rewolucję. 2020 Kia Optima będzie wyróżniała się wyjątkowo odważnymi liniami i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Koreańskie marki nie zwalniają tempa. Kia i Hyundai wręcz sypią nowościami jak z magicznego kapelusza, zapełniając każdą lukę na rynku. W drodze jest kolejna ciekawa nowość - 2020 Kia Optima, nosząca na niektórych rynkach nazwę K5. Model ten zaskoczy unikalną stylistyką i niezwykłym charakterem.

2020 Kia Optima - nowa odważna linia

Nowość Kii będzie wyróżniała się z tłumu odważną stylistyką. Producent wypuścił do sieci pierwsze zapowiedzi, które zwiastują bardzo oryginalny front i tył oraz wyjątkowo sportową linię boczną. Nisko poprowadzony dach w połączeniu z gładkim przodem i charakterystycznym tyłem sprawi, że nowa Optima nie będzie przypominała swoich konkurentów. Nie będzie to też kolejna wariacja na temat poprzednika - tutaj Koreańczycy stawiają na nowy rozdział w historii tego modelu.

Wnętrze ma cieszyć prostą i łagodną linią, gdzie centrum dowodzenia stanowią dwa połączone ekrany. 2020 Kia Optima ma być też znacznie bardziej przestronna i lepiej wykończona. O nowych systemach bezpieczeństwa oraz o wielu rozwiązaniach z zakresu komfortu nie trzeba nawet wspominać - to będzie absolutny standard w tym modelu.

Aktualna generacja jest już wygaszana

Aktualne wcielenie Kii Optimyjuż teraz jest powoli wycofywane z kolejnych rynków. Oznacza to, że zmiana jest tuż za rogiem, a nowe wcielenie powinno zadebiutować w nieodległej przyszłości. Pod znakiem zapytania pozostaje jedynie kwestia obecności tego auta w Europie. Nowy Hyundai Sonata, czyli następca modelu i40 nie zawita na Starym Kontynencie. Podobny los może spotkać też Kię - sprzedaż aut w tym segmencie niestety kuleje. Nie zachęca również zaskakująco kiepski wynik Stingera, który pomimo szeregu zalet nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami marki.

Na co więc się szykować? W Europie pierwsze skrzypce grają SUV-y, tak więc Xceed, Sportage i nadchodzące nowe Sorento będą absolutnie kluczowymi pojazdami w układance modelowej Kii. Po cichu liczę jednak na to, że i dla Optimy znajdzie się miejsce - nie tylko ze względu na stylistykę, ale przede wszystkim na znacznie przyjemniejszy charakter auta w porównaniu do wielu SUV-ów.