Poznajcie nową markę UNI. Pierwszy model to UNI-T

Kolejna marka znikąd? UNI Uni-T to wynalazek, który może i wygląda ciekawie, ale nie jest nam pisany. Poznajcie nowego chińskiego producenta.

UNI to dzieło chińskiego koncernu Changan Automobile. Tutaj robi się ciekawie, bowiem Changan współpracowało blisko z PSA, a teraz jest w spółce joint-venture z Fordem. UNI UNI-T to pierwsze auto ich nowej marki, które ma być skierowane do młodych odbiorców.

2020 UNI UNI-T - gdzieś to widzieliśmy?

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tutaj kusząco. Ostre linie, ciekawe przetłoczenia i spójna stylistyka sprawiają, że samochód ten naprawdę może wpaść w oko. Pojazd ten mierzy 4515 mm długości, 1870 mm szerokości i posiada rozstaw osi mierzący 2710 mm. Krótko mówiąc jest to dość spory SUV, idealnie mieszczący się w segmencie aut kompaktowych.

Front tego auta to mieszanka wielu pomysłów, ale tworzy spójny koktajl. Duży grill, wąskie światła i ostre przetłoczenia sprawiają, że samochód ten naprawdę wpada w oko. Linia boczna również nie zawodzi. Dobrze dobrane przetłoczenia i mała powierzchnia przeszklona budują masywność całej sylwetki. Ukrycie klamki w słupku C to także trafiony pomysł.

Tył z kolei przypomina nieco zaostrzonego nowego Forda Pumę. Kto wie - może Ford nieco wspomógł chińskich kolegów przy realizacji tego projektu.

Chińczycy nie pochwalili się jeszcze wnętrzem

Ale za to poznaliśmy specyfikację tego auta. Bardzo ograniczoną, ale dającą jakiś ogląd na temat. Pod maską znajdą się dwa silniki benzynowe. Słabszy to 1.5-litrowa konstrukcja z turbodoładowaniem, zaś mocniejszy ma objętość skokową wynoszącą dwa litry. O mocy, osiągach i przeniesieniu napędu nic jeszcze nie powiedziano.

UNI UNI-T to pierwsze auto tej nowej marki. W drodze są kolejne - większe i mniejsze SUV-y. Oczywiście samochody te zaprojektowano z myślą o Chinach, tak więc w innych krajach ich nie uświadczymy. Trzeba jednak przyznać, że pod kątem stylistyki Chińczycy rozwijają się w naprawdę ciekawy sposób, a nowe auta lokalnych marek robią dobre wrażenie.