Tak wygląda Volkswagen Arteon Shooting Brake

Niespodzianka? Volkswagen Arteon Shooting Brake zapowiadany jest od dawna. Jak się okazuje projekt jest już gotowy i niebawem zostanie oficjalnie pokazany.

Usportowione kombi, czy po prostu kolejne praktyczne auto w ofercie marki? Volkswagen Arteon Shooting Brake ma być propozycją dla tych, którzy oczekują auta ciekawszego wizualnie od Passata, a jednocześnie całkiem praktycznego. Wbrew pozorom nie każdy chce jeździć SUV-em lub zwyczajnym kombi. I tu do akcji ma wkroczyć nowy wariant Arteona. Przez pewien czas byliśmy pewni, że nie pojawi się na drogach, bowiem zdjęć prototypów nikt nie znalazł. Jak się jednak okazało auto jest... gotowe!

Tak wygląda Volkswagen Arteon Shooting Brake

Wyglądu niespodzianką nazwać nie można. Samochód ten dostał po prostu przedłużoną i podniesioną tylną część nadwozia, jednak w ogólnej formie jest niemal identyczny jak znany wariant. Te dodatkowe centymetry w kufrze przydadzą się jednak dla tych, którzy wożą większe przedmioty, na przykład wózki dziecięce.

Co ciekawe samochód sfotografowano w wydaniu lekko uterenowionym. Dodatkowo zdjęć nie wykonano w Europie, a w Chinach. To właśnie tutaj początkowo ma pojawić się ten model. Nazwa też nieco się zmieni - ma brzmieć Volkswagen CC Travel Edition.

Wszystko wskazuje jednak na to, że projekt samochodu jest gotowy, a produkcja może ruszyć lada chwila. Nie da się ukryć, że obecność takiego auta w Europie byłaby miłym dodatkiem. Volkswagen Arteon Shooting Brake ma dobrą prezencję, a w połączeniu z mocnymi silnikami będzie naprawdę kuszącą opcją dla tych, którzy unikają nudy.

Teraz pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty europejskiego oddziału

Być może najbliższe targi motoryzacyjne w Genewie będą miejscem, gdzie Volkswagen pochwali się nowym autem. Przynajmniej mocno na to liczymy.