Tak wygląda Mercedes Klasy E po liftingu. Nowy front, nowy tył!

To nie jest jedynie lekki lifting. Mercedes Klasy E zyskuje całkowicie nową aparycję i wiele nowoczesnych rozwiązań. Właśnie poznaliśmy tył tego auta.

Kilka dni temu Mercedes pokazał nam odrobinę swojej limuzyny klasy wyższej. Teraz możemy jednak odkryć karty. Mercedes Klasy E dostaje całkowicie nowy front i tył

[AKTUALIZACJA 28.01: w sieci pojawiły się zdjęcia odświeżonego frontu Mercedesa Klasy E. Zdjęcia dołączyliśmy do tekstu]

Zgodnie z przewidywaniami - tył w stylu Klasy A Sedan

Mercedes całkowicie zmienia swoją stylistykę. Choć wciąż utrzymana jest ona w tym samym duchu, to jednak ewoluuje i się wyostrza. Dlatego chociażby Niemcy zdecydowali się na dużą zmianę, tak aby Klasa E była zbliżona do nadchodzącej Klasy C i S, oraz pasowała do małej Klasy A Sedan.

W fabryce marki wykonano, jak zwykle spod kurtki, pierwsze zdjęcie odświeżonego wariantu E63S. Poziome lampy dobrze komponują się z agresywnie stylizowanym zderzakiem i sprawiają, że auto zdaje się być szersze. Front z kolei zyska nieco na lekkości. Lampy są węższe i nieco ostrzej zarysowane, co uatrakcyjniło wizerunek samochodu. Tę część poznaliśmy dzięki bardzo niefortunnemu ujęciu z pierwszych jazd, gdzie nakręcono wizerunek auta z ekranu multimediów.

Mercedes Klasy E

Mercedes Klasy E - co nowego?

Przede wszystkim pod maską znajdą się całkowicie nowe silniki. Łącznie będzie tutaj aż siedem hybryd, w tym plug-in. Zmodyfikowany został także zestaw systemów bezpieczeństwa - wiele z nich ma działać jeszcze dokładniej, lepiej wspierając kierowcę.

Nie zabraknie także systemu MBUX z komfortowym w obsłudzem touchpadem. Oczywiście posiada on pełną obsługę głosową, ponoć jeszcze skuteczniejszą niż w innych modelach.

Oficjalna premiera? Obserwujcie targi w Genewie.