Nowa KIA Niro zadebiutuje za dwa dni. Oto dlaczego będzie ciekawym autem

Nowa KIA Niro 2022 zadebiutuje już za dwa dni. Druga generacja tego auta zaskoczy stylistyką i oferowanymi silnikami. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Pierwsza generacja Kii Niro zyskała spore uznanie wśród klientów. Początkowo model ten oferowany był wyłącznie z napędem hybrydowym (typu HEV), zaś później do gamy dołączył wariant elektryczny oraz plug-in hybrid. Każdy z nich ma dużo zalet, co przełożyło się na sporą popularność tego auta.

Teraz do akcji wkracza druga generacja, która zamierza poprawić dobry wynik poprzednika. Jak? Pomoże w tym ciekawa stylistyka i dobry przepis na jednostki napędowe.

KIA Niro 2022 ma w sobie wiele z poprzednika

Przede wszystkim bazuje na rozwiniętej platformie pierwszej generacji i zaczerpnie z niej jednostki napędowe. Te zostaną tutaj przeniesione, oczywiście w odpowiednio zmodyfikowanym wydaniu. Całość zostanie za to ubrana w bardzo odważnie stylizowane nadwozie.

KIA Niro 2022

Inspiracją i punktem wyjścia dla stylistów jest tutaj studyjna KIA HabaNIRO, wyróżniająca się dość odważną linią. Przeniesiono z niej wiele elementów - od charakterystycznych przednich i tylnych lamp, aż po linię boczną auta. Zachowano jednak przy tym odpowiednią dozę praktyczności, czyli coś, co jest kluczowym elementem tego crossovera.

W kabinie znajdziemy z kolei deskę rozdzielczą inspirowaną KIĄ EV6 i nową Sportage. Dwa duże ekrany ukryte pod jedną taflą szkła i prosty panel sterownia zdecydowanie odświeżą wizerunek tego samochodu.

KIA Niro 2022 - dobry "punkt wyjścia" w ofercie?

Wspomniane wcześniej zelektryfikowane warianty (oraz wersja w pełni elektryczna) to nie przypadkowa decyzja. Te silniki świetnie sprawdziły się w poprzedniku i wciąż spełniają oczekiwania regulatorów i rynku. Tym samym Niro staje się w zasadzie hybrydowym "punktem wyjścia" dla całej oferty aut ze zelektryfikowanym lub elektrycznym napędem.

Kluczowe znaczenie może mieć tutaj elektryczna wersja, która pozostanie najtańszym modelem na prąd w gamie Niro. Tym samym uplasuje się poniżej odnoszącego powoli kolejne sukcesy EV6. Możemy spodziewać się, że bateria jak i silnik elektryczny zyskają pewne poprawki, ale będą w dużej mierze konstrukcjami pochodnymi z poprzedniej wersji.

Oficjalna premiera Kii Niro 2022 odbędzie się w środę. Wtedy też poznamy szczegółowe informacje na temat tego samochodu.