4mobility startuje z otwartym systemem carsharingu

4mobility rozszerza swoje usługi o nowy format - tak zwany otwarty carsharing. Oznacza to, że dołącza do grupy, w której walczy Panek oraz Traficar.

4mobility jako pierwsze wystartowało w Warszawie z systemem carsharingu. Działał on jednak w zupełnie inny sposób - opierał się na bazach, z których można było pobrać samochód. Auto musiało być jednak zwrócone w tym samym miejscu po zakończeniu użytkowania, co zasadniczo utrudniało korzystanie z tej usługi. Teraz w historii 4mobility otwiera się nowy rozdział - 14 grudnia firma ta startuje z systemem otwartym, czyli takim jak w przypadku firmy Panek oraz Traficar

Od 14 grudnia samochody 4mobility będą stopniowo lokowane w najróżniejszych częściach Warszawy. Wypożyczenie samochodu jest bardzo proste - z poziomu nowej aplikacji przygotowanej przez firmę ITMAGINATION rezerwujemy samochód, zaś znajdując się tuż przy nim uzyskujemy możliwość otworzenia auta. Potem pozostaje nam już tylko uruchomienie silnika i… jazda. Ciekawie prezentuje się również flota 4mobility - firma ta zdecydowała się na współpracę z Hyundaiem i zakup 200 egzemplarzy nowego i30. Auta te będą wyposażone w 100-konny silnik oraz manualną skrzynię biegów. W tej chwili 4mobility oferować będzie zatem największy samochód (co niektórym może przypaść do gustu), ale także w połączeniu z zachowanym systemem bazowym najszerszy wybór aut - począwszy od MINI, przez BMW Serii 1, 3 i i3 aż po Hyundaia i30.

Kolejną ważną rzeczą są ceny - 4mobility musi być tutaj konkurencyjne. Stawka wynosi 0,48 zł za minutę jazdy, 0,80 zł za każdy przejechany kilometr, zaś postój wyceniono na 0,12 zł za minutę. Są to więc kwoty minimalnie niższe od tych oferowanych przez Traficar.

4mobility przeszło też duży rebranding wizualny - pojawiło się nowe logo oraz specyficzne oklejenie samochodów “Już wkrótce planujemy rozpocząć działania, które będą służyć rozwojowi szeroko pojętej mobilnościZ tego powodu zmienia się logo 4mobility – zniknie z niego samochód, a zastąpi go stylizowana „czwórka”, symbolizująca połączenie dwóch punktów na mapie. Jednocześnie zmianie ulegnie także nasza strona internetowa” - mówi Paweł Błaszczak, prezes 4mobility.

4mobility szykuje się również do ekspansji w innych miastach w Polsce. Pierwszy na celowniku jest Poznań, gdzie już w 2018 roku ruszy system bazowy - ma on przetrzeć szlaki przed uruchomieniem systemu otwartego w tym mieście. W ofercie dostępne będą samochody firmy Audi - modele A3 oraz Q3.