ABT wzięło na warsztat Audi RS7 i pozostałe nowości Audi Sport

Seryjne samochody Was nudzą? ABT przygotowało podrasowany wariant Audi RS7 oraz innych nowych wynalazków ze stajni Audi Sport.

Jeśli marka z Ingolstadt prezentuje nowe auto, to niemal na pewno chwilę później ABT pokaże swoją interpretację tego pojazdu. Nie inaczej jest i teraz, gdyż Audi RS7, RS6, RS4 i RS Q8 trafiły na warsztat tej firmy.

Audi RS7 - bo mocy nigdy nie jest zbyt dużo

Pierwsze opinie bardzo chwalą nowe sportowe Audi, które według najróżniejszych opinii wyróżnia się niezwykłym charakterem prowadzenia. ABT postanowiło podkręcić więc to, co najważniejsze. Przede wszystkim samochód zyskał więcej mocy. 690 KM i 880 Nm robi tutaj "przeciąg" i zdecydowanie poprawia osiągi, choć nie wiemy o ile.

W Audi RS7 zagościły też nowe felgi w rozmiarze 22-cali oraz delikatny pakiet aerodynamiczny. Co ciekawe tuner podkreśla, że są to pierwsze aerodynamiczne felgi dla aut "performance". Brzmi ciekawie?

Audi RS7

Kolejna ciekawostka - prezentowany samochód nie jest oklejony - to jeden z unikalnych lakierów Audi, wyceniany na ponad 25 000 zł.

Audi RS4 dostało za to ponad 500 KM

Tutaj Niemcy nie szaleli. Proste modyfikacje w połączeniu z tuningiem silnika zaowocowały agresywniejszym wyglądem i mocą przekraczającą 500 KM (dokładnie 503 KM i 660 Nm).

W drodze są też modyfikacje dla RS6 i RS Q8. Póki co te auta dostały nowe felgi i delikatne dokładki zderzaków. Na grubsze modyfikacje jeszcze jednak poczekamy. Wiemy za to, że ABT szykuje coś "z grubej rury". Mówi się tutaj o projekcie na bazie RS6, który ma oferować ponad 800 KM.