Alfa Romeo Giulia po liftingu jest gotowa do debiutu. Sporo się tutaj zmieni

Nowe światła, zmodyfikowane wnętrze i odświeżona gama wariantów wyposażenia - to wszystko zaoferuje nam Alfa Romeo Giulia po liftingu. Premiera zbliża się wielkimi krokami.

Włosi naprawdę długo kazali nam czekać na pierwszy pożądny lifting tego auta. Przeprowadzony blisko dwa lata temu restyling odświeżył tylko kilka kluczowych detali, ale nie przyniósł większych nowości. Teraz Alfa Romeo Giulia nabierze nowego charakteru - a pomogą w tym wyraźne zmiany w stylistyce i w wyposażeniu.

Alfa Romeo Giulia po liftingu zyska nowe przednie światła

Już od dawna wiedzieliśmy, że ich sygnatura świetlna nawiązywać będzie do modelu Tonale. Zamaskowane auta nie kryły się z charakterystycznymi ledami do jazdy dziennej, tworzącymi trzy atrakcyjne wizualnie elementy.

Dyskretną kosmetykę przejdzie także zderzak przedni, który różnić się będzie wyglądem w zależności od wariantu. Tylne światła również zyskają nową sygnaturę świetlną, a w nadkolach znajdziemy inne wzory felg. Wszystko wskazuje również na mocno odświeżoną gamę dostępnych lakierów.

W kabinie zadebiutuje nowy system multimedialny. Pojawią się też cyfrowe zegary

Włoska marka dość długo opierała się "wirtualnemu kokpitowi", aczkolwiek i ten bastion musiał upaść. Wzorem Tonale dostaniemy tutaj cyfrowe wskaźniki o dość przyjemnym dla oka wzorze.

Alfa Romeo Giulia lifting

Na konsoli centralnej zadebiutuje z kolei większy ekran multimediów uConnect, znanych także z Tonale. To będzie bardzo dobra zmiana, gdyż zyskamy większy komfort obsługi i lepszą rozdzielczość obrazu.

Pokrętło do sterowania systemem najprawdopodobniej zniknie, gdyż nowe multimedia obsługiwane są wyłącznie dotykowo. To akurat będzie duży minus, gdyż odciski palców zaczną irytować estetów.

Alfa Romeo Giulia zyska nowy wariant Competizione

Na tę chwilę nie wiadomo, czy jest to nowe nazewnictwo wersji Veloce, czy też wersja stojąca pomiędzy odmianą Quadrofoglio a Veloce. W tym drugim przypadku może chodzić o podkręconą do około 330 KM miękką hybrydę, korzystającą z silnika 2.0.

Zapowiadano ją od dawna, a popularność tego silnika w Maserati Ghibli i teraz w modelu Grecale sugeruje, że Alfa Romeo także dostanie tę jednostkę.

O wszystkim dowiemy się już w najbliższych tygodniach. Oficjalna premiera odświeżonej Giulii powinna mieć miejsce jeszcze w październiku. Fani włoskiej motoryzacji powinni więc czekać z niecierpliwością.