Alpine A110 SportsX. Sportowiec w sam raz na narty!

Sportowym samochodem na narty? Alpine A110 SportsX to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą swoim autem pojechać nieco dalej niż na tor wyścigowy.

Przepis jest prosty. Weź Alpine A110 i spraw, aby dobrze czuło się na śniegu. Jak to zrobić? Prosta sprawa! Podnosimy zawieszenie, dodajemy plastikowe obudowy nadkoli i koła z oponami o wyższym profilu. Brzmi nieźle?

Takie właśnie jest Alpine A110 SportsX

Samochód ten przygotowano na International Automobile Festival w Paryżu. Pomijając lifestylowy aspekt projektu, Alpine A110 SportsX w swojej koncepcji nawiązuje do rajdowego A110, które w 1973 roku podbiło trasę rajdu Monte Carlo.

Ten ważący niecałe 1100 kilogramów samochód zachował napęd na tylną oś i 252 KM, generowane przez słabszy doładowany silnik 1.8. Dodajcie teraz do tego podniesione zawieszenie i mocowanie na narty, które ulokowano nad szybą osłaniającą silnik. To zdecydowanie propozycja dla tych, którzy szusowania po stokach nie mogą sobie odpuścić, a jednocześnie nie widzą powodu do przesiadki do dużego SUV-a.

Alpine A110 SportsX Alpine A110 SportsX

Niestety, to tylko one-off

Krótko mówiąc Alpine wyprodukowało jedną sztukę tego auta, specjalnie z myślą o paryskiej imprezie. Ci, którzy chcieliby mieć  takie auto muszą obejść się smakiem. Ewentualnie mogą próbować negocjować z fabryką w Dieppe, aby specjaliści marki przygotowali właśnie takie auto.

Kiedyś pojawiały się też plotki o SUV-ie Alpine. Możecie jednak spać spokojnie - póki co marka nie planuje takiego samochodu. Plotki o kolejnych modelach pojawiają się jednak dość często, więc zapewne w drodze jest kolejna nowość.

Zdjęcia: Type-01