Audi RS6-R. 730 KM zaklęte w praktyczne rodzinne kombi

Rodzinne kombi, szybkie kombi. Jeśli zwyczajne RS6 to dla Was zbyt mało alternatywą może być... Audi RS6-R. Jeszcze szybsze, jeszcze mocniejsze i wulgarniejsze wizualnie.

Znane 4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem ma ogromny potencjał. Już seryjne wcielenie tego silnika cieszy zapasem mocy. 605 KM to nie przelewki. Są jednak tacy, dla których to zbyt mało. Co zrobić w takim przypadku? Wybrać Audi RS6-R.

Audi RS6-R

Kolejne dzieło ABT - Audi RS6-R

Niemiecki tuner wziął ponownie wziął na warsztat Audi RS6, lecz tym razem obdarował ten samochód kompletnym pakietem modyfikacji. Przede wszystkim zadbano o aparycję tego pojazdu. Stylistyka jest tutaj zdecydowanie bardziej agresywna, głównie dzięki dokładkom z włókna węglowego. Zamocowano je na zderzakach i progach. Poprawiają nie tylko wygląd auta, ale także mają lepiej kierować powietrze, które opływa auto w trakcie jazdy. Efektownym smaczkiem są także lusterka oraz tylny zderzak z masywnym dyfuzorem i nowymi końcówkami wydechu.

Auto posadzono na 22-calowych felgach. Ponoć lżejszych, aby dodatkowo zmniejszyć masę nieresorowaną. Dość klasyczny wzór dobrze pasuje do tego masywnego i niemałego samochodu.

Audi RS6-R

We wnętrzu również pojawiło się bardzo dużo zmian. Przede wszystkim większość elementów pokryto tutaj włóknem węglowym. Gdzieniegdzie dodano też tłoczenia ABT oraz dopisek "Handcrafted for Daniel Abt".

Mocy jest dużo więcej.

Seryjne 605 KM odeszło w niepamięć - dzięki modyfikacjom wprowadzonym przez ABT Audi RS6-R generuje 730 KM i 920 Nm momentu obrotowego. A to przekłada się na sprint do setki w 3,2 sekundy i prędkość maksymalną przekraczającą 320 km/h.

Audi RS6-R

Taki wynik udało się uzyskać dzięki modyfikacji oprogramowania oraz za sprawą nowego układu wydechowego. ABT podkreśla, że to nie koniec prac przy tym silniku. Wszystko wskazuje na to, że niemiecki tuner szykuje też mocniejszy wariant.

A ile kosztuje takie Audi RS6-R? Do ceny auta doliczcie 69 900 euro, czyli ponad 400 000 zł.