ABT dobrało się do nowego Audi S3 i dorzuciło mu garść koni mechanicznych

Co słychać w stajni ABT? Niemcy właśnie przygotowali pakiet tuningowy dla Audi S3, dzięki któremu model ten zyskał większą moc i kilka innych usprawnień.

Tuning w Niemczech wciąż ma się doskonale. ABT wzięło na warsztat Audi S3 i podkręciła jego ponad 300-konny silnik. To także rozgrzewka przed większym pakietem tuningowym dla tego modelu.

ABT dało Audi S3 ponad 360 KM

Dokładnie 365 KM i 450 Nm, dzięki czemu S3 stało się mocniejsze od nowego Golfa R. Taki wynik uzyskano wyłącznie dzięki nowemu oprogramowaniu, co zostawia otwartą furtkę dla bardziej zaawansowanych modyfikacji. Powinno to pozwolić na skrócenie sprintu do setki do 4,5 sekundy, oraz na uzyskanie prędkości maksymalnej przekraczającej 250 km/h.

Audi S3

Co jeszcze dorzuciło ABT? Póki co nowością są jedynie felgi (w rozmiarze 19 i 20 cali), oraz ładniejsze końcówki wydechu. Niemcy pracują nad kompletnym układem wydechowym oraz pakietem stylistycznym dla tego modelu.

Hothatche wciąż na topie

Popularność Audi S3, także wśród tunerów, nikogo nie dziwi. Dobry stosunek ceny do osiągów wciąż przyciąga wielu klientów. Poza tym konkurencja w tym segmencie staje się naprawdę zacięta, a Audi wciąż pracuje nad nowym RS3. S3 z kolei rywalizuje bezpośrednio z Mercedesem-AMG A 35 i z BMW M135i.

Volkswagen Golf R, o dziwo, odjechał marce z Ingolstadt za sprawą większej mocy i bardziej zaawansowanego napędu na cztery koła. Ten jednak zapewne trafi do modelu RS3, co będzie magnesem na klientów szukających większych wrażeń.

Kompletny cennik pakietu ABT znajduje się na stronie producenta.