Audi SQ5 - Mocny zawodnik

To była tylko kwestia czasu - do oferty nowego Audi Q5 dołączyły usportowiona odmiana z literą S na przedzie.

 

Wizualnie Audi SQ5 zupełnie nie zaskakuje - bryła nowego Q5 została wzbogacona o sportowe zderzaki z większymi wlotami powietrza oraz wyraźną lotkę nad tylną szybą. W nadkola wpasowano 19 oraz 20-calowe felgi. Wnętrze zyskało sportowe fotele oraz trójramienną kierownicę ze ściętym dołem.

2017 Audi SQ5

Pod maską znajduje się 3-litrowa jednostka TFSI generująca 354 KM i 500 Nm, znana z nowego S4 i S5. Zapewni ona sprint do setki w 5,4 sekundy oraz prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h. Moc na cztery koła trafia za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej. Po raz pierwszy w SQ5 pojawi się opcjonalne pneumatyczne zawieszenie, pozwalające na obniżenie auta o 30 mm. Za bezpieczne hamowanie odpowiadają tarcze hamulcowe o średnicy 350 mm współpracujące z 6-tłoczkowymi zaciskami. Rewelacyjne wrażenia z jazdy zapewnić ma sportowy dyferencjał oraz aktywny układ kierowniczy (także dostępne w opcji).

2017 Audi SQ5

Audi SQ5 trafi do salonów późną wiosną bieżącego roku. Nieco później do oferty dołączyć ma także wysokoprężna wersja SQ5, korzystajaca z podwójnie doładowanego silnika 3.0 TDI.